Kreeka ja IMF

Hea postitus Zerohede’lt. Peamine põhjus, miks IMF kaasati, seisnes selles, et eurotsoon ei olnud millekski niisuguseks valmis, kuigi eurosid oli neil ju endal küllalt, nad ei osanud toonases legaalses raamistikus midagi ette võtta. Nüüd on veel kõigele lisaks niisugune küsimus üleval, et IMF tohib enda reeglite järgi aidata ainult niisuguseid entiteete, mis on enda eest ise täielikult vastutavad, oma keskpank, oma riigikassa jne, näiteks linnadele IMF võlgu anda ei tohi. Aga eurotsooni valitsused ei ole tegelikult täielikult ise vastutavad oma majanduspoliitika eest.

Lisaks sellele viitavad IMF-i enda analüüsid sellele, et Kreekale ei antud laenu mitte selleks, et Kreeka majandus järjele aidata, vaid selleks, et eurotsooni lagunemast hoida. Mis loob justkui võimaluse Kreekale küsimärk nende võlgade legitiimsuse taha seada.  🙂 Zerohedge kirjutab veel sellest, et kõige hullem EL-ile ja vesi euroskeptikute veskile oleks see, kui Kreeka annabki nüüd võlausaldajate jäikadele nõudmistele järele. Kreeka teemas püsimine pole tegelikult kuhugile kadunud.

The Economic Consequences Of Greece

…..Ultimatums from unelected institutions that have compromised their own legitimacy have inflamed anti-EU sentiment across the continent. The single worst outcome of the current negotiations would be Greece’s submission to its creditors’ demands, with few concessions in return. Such a result would fuel greater public support for anti-EU parties and movements elsewhere, and would amount to a missed opportunity for Greece and Europe.

That opportunity is default and exit from the eurozone, which would allow Greece to begin correcting past mistakes and putting its economy on the path to recovery and sustainable growth. At that point, the EU would be wise to follow suit, by unraveling the currency union and providing debt reduction for its most distressed economies. Only then can the EU’s founding ideals be realized.

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

One Response to Kreeka ja IMF

  1. Tiit2 ütles:

    Siia kuulamiseks ja taustade mõistmiseks veel ka üks eestikeelne saade:
    http://podcast.kuku.ee/2015/02/27/eurominutid-2015-02-27/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s