Venemaa

Venemaa aastainflatsioon ületas 16 protsenti

Venemaal oli 17.-24. veebruaril inflatsioon 0,6 protsenti, aastainflatsioon aga ulatus 24. veebruariks 16,2 protsendini, teatas täna Venemaa statistikaamet (Rosstat).

Eelnenud nädalal (10.-16. veebruar) tõusid hinnad vaid 0,4 protsenti, mis oli kõige madalam nädalane tulemus alates detsembri keskpaigast, mil rubla järsk devalveerumine viis rekordiliste nädalaste hinnatõusudeni, vahendas ERR Uudised Interfaxi.

Aastainflatsioon 24. veebruari seisuga ületas juba enam kui 1 protsendi võrra Venemaa keskpanga baasintressimäära.

Venemaa majandusarengu ministeerium tõstis veebruari algul inflatsiooni prognoosi 2015. aastaks detsembris ennustatud 7,5 protsendilt 12,2-le protsendile. Sealjuures oodatakse aastainflatsiooni maksimaalseid näitajaid II kvartalis 17,5 protsendi tasemel.

Niisugune inflatsioon mingeid arvestatavaid probleeme majanduses ei põhjusta. Võtame arvesse selle, kui palju rubla kukkunud on tänu naftahindade langusele, majandussanktsioonid, keskpanga intresside tõstmise ja selle, et venelased ajavad mittefunktsionaalset majanduspoliitikat, siis on neil suhteliselt hästi läinud ujuvkursiga valuutaga.  Igal juhul paremini kui kreeklastel, kes on enda arvates või sees euroga jätkates.

ruble dollar

 

Dollari kurss rubla suhtes.

Eks siin ole mängus ka teatud mõttes rahvuslik uhkus, inimestele ei meeldi, et nende riigi valuutakurss nii palju kukub, samuti tundub neile kõrge inflatsioon ebaõiglasena ja nurjumisena. Peab muidugi arvestama ka situatsiooni unikaalsusega, valuutakursid nii volatiilsed “iga päev” siiski pole.  Aga kas 16% aastainflatsiooni pidada katastroofiks ja vahetuskursi kriisi  või valitsuse maksevõimetust mitte?

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s