Kreeka…ikka sügavamale mülkasse

Kas mäletad neid hiljutisi jutte eurokraatidelt, et kasinus töötab Kreekas ja Kreeka majandus on üks kiiremini kasvavaid eurotsoonis? 🙂  Kreeka majandus on languses. Viimase kvartali eksport ka kahanes, nii palju sisemise devalveerimise edust.

(EL.STAT) Labour Force estimates

The seasonally adjusted unemployment rate in December 2014 was 26.0% compared to 27.3% in December 2013 and 25.9% in November 2014 … The number of employed … decreased by 24,453 persons compared with November 2014 (a 0,7% rate of decrease).

Ehk siis tööhõiveliste osakaal langes, mistõttu numbrid näevad paremad välja, kuid 2014 novembriga võrreldes suurenes detsembris töötus sellest hoolimata.

Inactive persons –that is, persons that neither worked neither looked for a job– increased … by 20,425 persons compared with November 2014 (a 0,6% rate of increase).

Need on nn “heitunud”, kel pole tööd ja kes enam ei otsi ka.

Neljandas kvartalis majandus kahanes 2,2% nominaalselt ja 0,4% reaalselt.

Nüüd on kuulda olnud, et kui eurogrupp tagasi lükkab nende reformiettepanekud, siis tahavad referendumi korraldada küsimuses, mida edasi teha. Nad võiks ühe hariva kampaania korraldada, mis seletaks rahvale, et euroga jätkamine ning heaolu ja majanduskasv on teineteist välistavad. Reformiplaanide hulka kuulus ka tudengite ja turistide maksuspioonidena värbamine. Tea kas loodavad euroopast vajalikud kaamerad ja väljaõppe saada?  Muidugi Varoufakis on esinenud meie kõigi päästjana, kes kapitalismi päästab. Olen tema siiruses kahelnud, eriti kui toda videot vaatasin, kus ta keskmist näppu näitab ja ütleb, et las Saksamaa tegeleb selle probleemiga ( 2:00 selles videos, kas niimoodi seistakse Euroopa eest?).

Postimees

EL pole Kreeka reformiplaaniga rahul

Kreeka esialgne neljaks kuuks pikendatud kokkulepe rahvusvaheliste kreeditoridega hakkab murenema, kuna Kreeka esitatud viimased reformiettepanekud ei vasta sellele, mida selle riigi valitsus kaks nädalat tagasi lubas, kirjutab Bloomberg News….

….Kreeka rahandusmminister Yianis Varoufakis ütles rahandusministrite kohtumise eel, et Kreeka valitsus võib korraldada rahvahääletuse või uued valimised, kui eurogrupp peaks Kreeka valitsuse ettepanekud tagasi lükkama…..

Eks kreeklastele ole selline valitsus hädaks, aga kui üleüldist pilti vaadata, siis minu meelest on positiivne Kreeka sündmustik.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Kreeka…ikka sügavamale mülkasse

 1. Marko ütles:

  Nad on väljapressijad. Varofakis ei usu Kreekasse ja kreeklastesse. Ütleb, et Kreekal ei ole midagi eksportida, nagu Argentiinal oli. Kas siis on parem, kui euro laguneb? Kas Kreekast saab siis eksportija?

  • Kristjan ütles:

   Tema jutt jah ei ole loogiline. 🙂 Mandaat valitsemiseks on neil tugev ja populaarsus on kasvanud. Mind hämmastas Galbraithi jutt, et Ateenas olevat võimas olnud, nagu revolutsioon, rahvas toetas Syrizat. Rahvale müüdi õhku. Üks mu kreeklasest tuttav satub pöördesse, kui midagi halvasti ütlen Syriza kohta. Me ei saavat aru, me ei tea kuidas Kreekas on, me ei ole reaalselt läbirääkimiste laua taga olnud 🙂 huh

   Kreeka defaultib varem või hiljem.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s