Costas Lapavitsas, anti-Varoufakis

Väga huvitav intervjuu, küllaltki pikk, aga kui sul aega on, siis loe kindlasti. Costas Lapavitsas on marksist, tema on anti-Varoufakis.  Ta valiti Syriza nimekirjas Kreeka parlamenti, aga Syriza liige ta pole. Ta on akadeemik, kes on uurinud Jaapani marksismi ja kirjutanud raha ja krediidist. Ma ei ole tuttav tema teoreetiliste töödega. Selle intervjuu põhjal paistab asjalik tegelane olevat. Kui mina olen rääkinud siin, et vasakpoolsete jaoks on internatsionalism tähtis, mida nad pimesi taga ajavad, siis tema ütleb nii:

Greece: Phase Two

….Yes. That’s very, very important. And it must not be underestimated. And for us, for the Left in Greece, but also for the Left in Europe, an alternative narrative is vital. Because the same problem of identity has also emerged in Western Europe. In a different way.

There, it is not a matter of becoming European. There it is a matter of internationalism. “Because we use this money, we’ve overcome all divisions. We’ve become real Europeans. We’ve transcended our old nationalist outlooks, and so on.” That’s nonsense, of course. But it’s very powerful nonsense.

So the Left, in Greece and elsewhere, must urgently begin to develop alternative narratives of internationalism, of European-ness, of solidarity, and so on, that break from these diseased concepts and these diseased phenomena that financial capitalism has created — most prominent among which is, of course, the common currency.

 

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Costas Lapavitsas, anti-Varoufakis

  1. Aivar ütles:

    Kommunistid ei taha valitseda Kreekas, nagu Lapavitsas ütleb, nad ei taha vastutust, sellepärast keelduvad koostööst ja räägivad revolutsioonist. Minu meelest laieneb see Syriza euro armastusele ka, lihtne on Euroopat süüdistada Syrizal või Saksamaad ja enda saamatus nonde kaela ajada. Peale kõige muu on see üks põhjus, miks Syriza eurost loobuda ei taha, nad kardavad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s