Euroopa demokraatia farss

Üllatavalt üllas üksmeel europarlamendis

Sellist parlamenti kohtab haruharva, kus kaks peamist parteid on küll rivaalid, kuid hääletavad 80 protsendil juhtudest sama moodi. Kuid just nii on pärast mullu mais toimunud valimisi lood Euroopa Parlamendis, kirjutab Financial Timesi Euroopa toimetaja Tony Barber……

….Isegi, kui põhivoolule vastu sõudvate parteide programmides on raske leida asjalikke lahendusi Euroopale, ei ole demokraatiat ega europarlamendi legitiimsust silmas pidades tervislik, et peavoolu parteid omavahel sellised semud on.

Kui kaevuda veidi kaugemale minevikku, siis selgub, et EPP ja PES hääletasid üsna üksmeelselt juba enne 2014. aasta mai valimisi – ehk siis enne seda, kui peavoolust irduvad erakonnad valimistel edu hakkasid kogema. Käsikäes hääletati 73 protsendil juhtudest. Vaid 7 protsenti vähem, kui nüüd.

Valijatel võiks tekkida tunne, et neil on millegi vahel valida.

Mitte lihtsalt tunne, vaid neil võikski olla millegi reaalse vahel valida.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

One Response to Euroopa demokraatia farss

  1. mihkel ütles:

    Ma ei vaidleks iseenesest sellega, et see võibki olla ~farss, aga kui nende hääletuste absoluutarvu vaadata, siis suur-suur-suur enamus neist on MEPde raportite ja kõiksuguste pisimuudatusettepanekute hääletamised, kus poliitiline eelistus tõenäoliselt väga välja paista ei saagi.

    Mõneti sarnane sellega, kui me võrdleks, kuidas vasakpoolne ja parempoolne oma ööpäevast 24 tundi sisustavad – mõlemad magavad, söövad jne ja ilmselt me ei heida kohe ette, kui üks ei hoia teadlikult vasakus käes kahvlit või teine ei heida parempoolsele voodiküljele.

Kommenteerimine on suletud.