Cameron ja konservatiivid Euroopas

email via TradingFloor.com

  • Spectacular victory for David Cameron’s Conservatives confounds expectations

  • Cameron needs to hold true to his pledge to hold the EU to account

  • Disillusion with Brussels and its stranglehold on Europe growing

  • Brussels needs to start listening but that would go against type

By Lars Seier Christensen

The election result in Great Britain is amazing in many ways.

Labour has been appropriately punished, even humiliated for the lack of a coherent economic policy and the wipe out in Scotland is plain embarrassing. But again, the SNP sends a message that prime minister David Cameron will also have to listen to.

The reaction in financial markets have been understandably positive with a strong rally in the pound, as it would appear the UK is in for a period of stable and responsible economic policy.

It is great to see that some voters in Europe recognise leadership that addresses economic prudence and I believe that Mr Cameron deserves his victory. His containment strategy towards UKIP has worked very well, but he needs now to heed to the message that the British public expects an in/out referendum on Europe.

When you, like me, are used to a proportional representation system, it feels bizarre that the third largest party hardly gains a seat, but still, Nigel Farage has had a lot of beneficial influence on Britain’s EU policy.

Hopefully, Brussels also gets the message but I doubt it. The EU never rolls anything back. It continues to amass more and more control in all areas.

The bureaucracy in Brussels has no self-criticism. No regrets. No matter how much and how often it fails. It just continues the roll out of its powers, and it will continue unabated, until someone says enough is enough. Until someone says stop….

Daamid ja härrad, selleks ongi meil demokraatiat vaja. See ei ole perfektne ja ma ei väida, et valija endale jalga ei tulistaks tihti, aga see on parim mida me teame ja arvestama peame inimloomusega. Ei ole need poliitikud halvemad ega paremad inimesed kui me kõik ja meile kõigile on tarvis demokraatiat kontrollimaks meid endid. Praegune poliitiline eliit ja ka inimesed on valmis demokraatiale sülitama mingisuguse utoopilise projekti nimel, mis on mingis mõttes justkui religioon. Näiteks minister Ligi on väljendanud, et mõnesid asju ei tohiks rahvas otsustada, et nagu spetsialistid peaksid teatud asju otsustama, samal ajal on ta demonstreerinud end täieliku võhikuna makromajanduses ja rahanduses.

Eks meis kõigis ole doos liberaalsust ja konservatiivsust. Kui Kreeka sündmusi jälgida ja ka teisi liberaalide väljaütlemisi, siis mina järeldaksin, et liberaalid on ideetu ja iseloomutu sült. Nende praegused liidrid kasutavad progressiivseid väljendeid ning panevad enda kõnedes keerulisi sõnu üksühe järel ritta, kuid tegijaid neist pole ning tundub, et  põhiprobleemidega tegelemine polegi nende prioriteet. Saaks tolmu üles keerutada natsiteemadel või kooseluseaduse pärast end lõhki rabeleda (mis reaalselt mõnda inimest isegi otseselt ehk puudutab), aga kui 100 000 inimest on väikeriigis töötud, siis püsib nende suu lukus, võib olla valavad mõne pisara kuskil. Ma võin eksida, eks konservatiivide seas ole ka selliseid inimesi, kuid üleüldist poliitilist trendi jälgides Euroopas, ütleksin mina, et pigem loodaksin neile.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s