Kas Kreekast actionit?

Et hakkab jälle veidi põnevamaks kiskuma Kreeka rindel. Võib nii juhtuda, et Syriza koalitsioon laguneb, sest kolmandik Syrizast tahab ära lõpetada Kreeka häbivääristamise ja eurost loobuda ning drahmile üle minna. Seda tahab ka 58% Syriza toetajatest. Isegi, kui tehakse diil võlausaldajatega, ei pruugi Tsipras seda läbi suruda parlamendis, mis tähendab ennetähtaegseid valimisi. Ilmselt seda troika ootabki, et saaks endale meelepärase valitsuse Kreekasse. Kuigi kummagi poole tegevus ei tundu mulle mõtestatult ratsionaalne olevat tegelikult. Ma arvan, et Tsiprase päevad on loetud, kuigi populaarsus Syrizale püsib kõrgel. Ta ei suuda ühegi nipiga enda lubadust täita: euroga jätkata ja kasinus lõpetada.

Embattled Alexis Tsipras faces down Leftist mutiny amid snap Greek election fears

Greek prime minister Alexis Tsipras is facing open rebellion in his ruling Syriza party over Greece’s future in the eurozone, raising the spectre of snap elections being called as early as this month.

The extreme “Left Platform” faction of Syriza, who make up a third of the party’s membership, have promised to defy creditor powers, and called for a reinstitution of the drachma, as the government enters its fifth month of arduous bail-out negotiations.

 

Hans Werner Sinn kirjutas ka mingi ulmeloo, kuidas Varoufakis on mänguteoreetik ja ärge teda alahinnake:

Varoufakis’s Great Game

Te võite mind õeluses süüdistada, kuid Varoufakis ja Tsipras on vasakpoolsed klounid, kes unistavad föderaalsest Euroopast ja seda enda rahva kannatuste hinnaga.

Kreeka avalikus ruumis ei ole mingit debatti selle üle toimunud, et kas võiks oma rahale üle minna. See on täielikult tabuteema olnud seal. Kas 4 kuuga ei oleks saanud valitsus midagi organiseerida? Seega väide, et rahvas on vastu, minu meelest päris pädev pole. Pigem on valitsusel igasugune plaan puudunud algusest peale.

Lisaks sellele väga ilus artikkel Tsipraselt veel:

Prime Minister Alexis Tsipras’ article in Le Monde newspaper: Europe at crossroads

Sa võid täispikkuses lugeda lingilt. Selge on see, et Tsipras ja Varoufakis tahavad föderaalset Euroopat. Seda ütles hiljuti ka Varoufakis, et nad  Schäublega nõustuvad ühes asjas: Euroopa vajaks poliitilist liitu, et rahaliitu tugevdada(föderaalset sõna ta ei kasutanud küll). Aga siin lõik Tsiprase artiklist:

Judging from the present circumstances, it appears that this new European power is being constructed, with Greece being the first victim. To some, this represents a golden opportunity to make an example out of Greece for other countries that might be thinking of not following this new line of discipline.

What is not being taken into account is the high amount of risk and the enormous dangers involved in this second strategy. This strategy not only risks the beginning of the end for the European unification project by shifting the Eurozone from a monetary union to an exchange rate zone, but it also triggers economic and political uncertainty, which is likely to entirely transform the economic and political balances throughout the West.

Europe, therefore, is at a crossroads. Following the serious concessions made by the Greek government, the decision is now not in the hands of the institutions, which in any case – with the exception of the European Commission- are not elected and are not accountable to the people, but rather in the hands of Europe’s leaders.

Which strategy will prevail? The one that calls for a Europe of solidarity, equality and democracy, or the one that calls for rupture and division?

If some, however, think or want to believe that this decision concerns only Greece, they are making a grave mistake. I would suggest that they re-read Hemingway’s masterpiece, “For Whom the Bell Tolls”.

Olen nõus ja nii ongi. Väga südamlikult kirjutatud kuidagi, aga minul silma märjaks ei võtnud. Ma ei taha midagi teada sellisest Euroopast, millest Tsipras unistab. Komisjonile demokraatliku mandaadi andmine parandaks asja vaid teoreetiliselt. Praktikas pole olemas ühtegi multinatsionaalset demokraatiat, mis poleks kuningliku impeeriumi pärand ja isegi nendes on käärimine ning separatismi jutud. See on pipe dream.  Groupthink and Denial on a Grand Scale

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s