Kiri Ruuben Kaalepile (EKRE surmapatt)

Selle teksti riputasin Nihilisti:

Kiri Ruuben Kaalepile (EKRE surmapatt)

Lugesin Ruuben Kaalepi postitust Te olete nii rebelid

EKRE-st on loodud meedias kuvand kui kurjadest rassistlikest natsidest. Kas te olete rassistid, ei taha siinkohal üldse arutleda. Mul tekkisid hoopis sellised mõtted, et EKRE surmapatt ei ole see, et nad on rahvuslased või natsid, vaid hoopis midagi muud.

Ruuben kindlasti mäletab veel Ukraina sündmusi. Meie meedia portreeris tol ajal neid sündmusi nii, et vastik, venemeelne ja demokraatiavastane Janukovitš sunniti taanduma vabaduse ja demokraatia eest seisjate poolt. Savisaar nimetas neid kaikameeste valitsuseks, aga kohe olid “edumeelsed” ja “euroopalike väärtuste eest seisjad” savika kallal.  Savika jutt oli muidugi õige, aga mida savikas tol korral ei öelnud, oli see, et vägivaldselt võimu ülevõtjate seas olid natsid Svoboda parteist.  Et keegi seda nüüd vene propagandaks ei peaks, siis siin on Europarlamendi poolt väljaantud dokument aastal 2012, kus EL nimetab antud parteid ksenofoobseks ja antisemiitlikuks ning soovitab teistel parteidel mitte koostööd teha nendega. Meie meedia portreeris neid aga nüüd vabaduse ja demokraatia eest seisjatena. Mina ajakirjanduses viiteid ei leidnud, mis oleksid maininud, et tegemist on kahtlase taustaga isikutega, kes kindlasti läänelikkke väärtusi ei kanna. Võib olla mõnes nurgataguses ajalehes ilmuski mõni rida, aga üldine foon oli selline ja nii sai ka Joe six pack asjast aru: vabadus ja demokraatia võitis. Oli see Janukovitš, mis ta oli, aga demokraatlikult oli ta valitud küll. Inimesed rääkisid tol ajal tema vetsupottidest ja luksuslikust elustiilist, sellest üldiselt ei rääkinud keegi, et nende “heade” seas olid ka halvad.

Seetõttu ma mõtlengi siin, et meie ajakirjandus leiab üles mitme aasta tagused blogipostitused ning hakkab sel teemal tramburaitama, aga täiesti avalikust dokumendist, mis tuleb EL-st, ei ühtegi sõna.  Milles seisneb erinevus näiteks EKRE-ga? Asi on selles, et ukrainlastest natsid kirjutavad alla globaalse neoliberalismi võidukäigule. IMF-i laenud on selga võetud Ukrainale ja seda mitte selleks, et inimeste elujärge parandada, seal algab nüüd rüüstamine, riigivarade erastamine, ressursside välismaiste korporatsioonide kätte mängimine, kasinuspoliitika, sotsiaalse turvalisuse lõhkumine jne. Nad rüüstasid 70-datel ja 80-datel niimoodi Ladina-Ameerika riike, nüüd on see katk Euroopasse jõudnud.  EKRE on ainuke poliitiline jõud Eestis, mis sellele vastu hakkab. Kas ikka hakkab? Vähemasti tahet paistab neil olevat selleks, nad ei allu Brüsseli neoliberaalsele diktatuurile. Paistavad olevat poliitiliselt veel liiga rohelised. Inimene, kes ütleb riiklikus televisioonis, “kui on must, näita ust”, on lihtsalt loll. Te teeksite targasti, kui organisatsiooni tulevikku silmas pidades ta enda ridadest välja viskaksite. Le Pen loobib küll hard core natse oma parteist välja.

Teiste Eesti poliitiliste jõudude mõttemallist annab minu meelest hästi aimu see artikkel:

Liina Raud: kui elamine muutub väga raskeks, peab võib-olla kunagi Eestist lahkuma

Artikli autor on neoliberalismile alistunud, ta on sellega leppinud. Mingit üleskutset ei ole, et kuule, me peaksime midagi muutma. Iga päev räägitakse meile, et meie majandusel läheb järjest paremini, saame järjest rikkamaks, aga elu läheb nii raskeks, et peab Eestist lahkuma. Midagi on valesti sellel pildil? Artikli autor sellist küsimust ei esita.

Mäletan, et enne viimaseid valimisi oli palju üleskutseid, et valige Keskerakonda, sest inimesed ei paista tulemiga rahul olevat ning ju siis on Reformierakonna poliitika vale. Seda tegi teiste seas Kaur Kender.  Kahjuks on ka Keskerakonna plaanid majanduspoliitikas auklikud või lihtsalt populistlikud. Mäletan Savisaare reklaami koos Oudekki Loonega, kus nad Läti majandust kiitsid ja Eesti omaga võrdlesid. Ma ei taha neile vastanduda ja nad on ilmselt head inimesed, aga mülkast välja nad meid ei too. Nad võtavad üksikuid kilde kuskilt andmetest ja esitavad neid siis populistlikult nagu poliitikas ikka. Läti rahvastik kahanes neoliberaalse majanduspoliitika tagajärjel 10% 2007-2015. Peavoolu parteid räägivad majandusedust.

Ma tahaks loota, et EKRE on esimene pääsuke ja tuleb veel teisigi poliitilisi liikumisi, mis globaalse neoliberalismi võidukäigule vastu seisavad. See on vist kahjuks helesinine unistus.

Aga Ruuben, sinu vastased ei ole marksistid, Frankfurdi koolkonna esindajad, ka need inimesed mitte, kes sinu loo järel vaenulikke kommentaare kirjutasid, meil on ühine vaenlane.  Kui sa arvad, et suudad talle vastu hakata, siis oled küll rebel. Tema käsutuses on pangad, meedia, sõjavägi. Tšiilis tappis ta 60 000 inimest.

Edu

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s