Varoufakise blogist

Varoufakise blogist:

Greece’s Proposals to End the Crisis: My intervention at today’s Eurogroup

…..Five months have gone by, the end of the road is nigh, but this finely balancing act has failed to materialise. Yes, at the Brussels Group we have come close. How close? On the fiscal side the positions are truly close, especially for 2015. For 2016 the remaining gap amounts to 0.5% of GDP. We have proposed parametric measures of 2% versus the 2.5% that the institutions insist upon. This 0.5% gap we propose to bridge over by administrative measures. It would be, I submit to you, a major error to allow such a minuscule difference to cause massive damage to the Eurozone’s integrity. Convergence had also been achieved on a wide range of issues…..

Erinevused Syriza ja kreeditoride nõudmiste vahel on miniatuursed. Syriza ei püüa mingil moel kasinust lõpetada. Praegu on tarvis show’d, mille nimi on: “Varoufakis ja Syriza võitlevad kasinuse vastu ja inimeste eest”.  Võimalik, et tagatubades on juba Kreeka default ja võla restruktureerimine kokku lepitud ja nüüd on lihtsalt tarvis valija toetust kogu sellele komejandile. Hoopis tõenäolisem on, et nad pole sedagi kokku leppinud ja lasevad lihtsalt minna asjadel nagu need lähevad. Syriza tuli ja läheb, aga Greece is fucked. Euroopa valijale ei jäta see mingit muud võimalust keskpikas perspektiivis, kui paremäärmuslasi valida.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s