Madame Frexit

Bloomberg

Marine Le Pen: Just Call Me Madame Frexit

Marine Le Pen, a frontrunner in France’s 2017 presidential election, says a Greek exit from the euro is inevitable.

And if it’s up to her, France won’t be far behind.

“We’ve won a few months’ respite but the problem will come back,” Le Pen said of Greece in an interview at her National Front party headquarters in Nanterre, near Paris, on Tuesday. “Today we’re talking about Grexit, tomorrow it will be Brexit, and the day after tomorrow it will be Frexit.”

Le Pen, 46, is leading first-round presidential election polls in France, ahead of President Francois Hollande, ex-leader Nicolas Sarkozy and Prime Minister Manuel Valls. She’s the only one of the four calling for France to exit the euro, banking on people’s exasperation with the Greek crisis and Britain’s proposed referendum on the European Union to win over voters.

“I’ll be Madame Frexit if the European Union doesn’t give us back our monetary, legislative, territorial and budget sovereignty,” Le Pen said…..

Realistlik lähenemine, kui mul oleks võimalik valida Le Peni, siis kindlasti valiksin teda. Ma olen nüüd piisavalt suhelnud liberaalidest eurofiilidega, et neile mitte mingit lootust anda.  Võin eksida ja on võimalik, et ilmub mõni uus poliitiline jõud, kuid praegu ma seda ei näe ja eksisteerivad poliitilised jõud on ebarealistlikud unistajad/soovmõtlejad. Vasakpoolsed on järjest lubanud kasinusega lõpu teha enne valimisi ( Hollande, PASOK, Syriza), kuid võimule saades on nad kasinusega jätkanud. Ei näe ka midagi erinevat Podemoselt.

Üks parimaid poliitilisi analüüse, mida olen viimasel ajal lugenud:

The Radical Reconfiguration of Southern European Politics: The Rise of the Non Leftist Left

Le Peni parteil tundub populaarsust olevat Prantsusmaal. Seda hoolimata sellest, et neil on kuulsus kui ksenofoobidel. Nad rõhuvad sellele, mis rahvale korda läheb, ja mis liberaalsed vasakpoolsed olematuks unistavad: majandus, tööpuudus, kasinus, rahvusliku demokraatia puudus.

Polls: Far-right ahead of conservatives and socialists at French municipal election

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s