Juhtkiri | Kas Euroopa Liidust on saamas NLiit?

Juhtkiri | Kas Euroopa Liidust on saamas NLiit?

Eesti ei loobunud Euroopa Liiduga liitudes oma iseseisvusest ja suveräänsusest, kuid peaminister Taavi Rõivasel nõuab Euroopa Liidu ülemkogul Eesti huvide kaitsmine ometi sama sirget selga kui Arnold Rüütlil Moskvas pärast seda, kui ENSV ülemnõukogu oli vastu võtnud ENSV iseseisvusdeklaratsiooni. Võrdlus pole sugugi juhuslik, sest see on riikluse seisukohalt väga põhimõtteline küsimus: kas kellelgi saab olla seaduslikku õigust panna meile kohustust kampaania korras põgenikke vastu võtta?

Tegu on otsusega Eestile väga tundlikul teemal. Nõukogude okupatsiooni aegse sisserände tagajärgedest ja probleemidest pole me senini jagu saanud. Kui Euroopa Liit plaanib kohustuslike pagulaskvootidega praktiliselt kopeerida Nõukogude Liidu rahvastikupoliitikat, siis pole imestada, et selle tagajärjel võib avalikkus pöörata sellesama Euroopa Liidu vastu – kas me siis sellisesse Euroopasse tahtsimegi? Ühest vennalikust liidust vaevalt eluga pääsenuna ei taha me, et riikide ühendus, kuhu me rohkem kui kümme aastat tagasi astusime, muutuks sarnaseks vihatavaks monstrumiks……….

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s