Inimlik lugu keset Kreeka kriisi: nutvale pensionärile saabub abi Austraaliast

Inimlik lugu keset Kreeka kriisi: nutvale pensionärile saabub abi Austraaliast

Kolmandal juulil pildistas AFP fotograaf Thessalonikis panga ees maas istuvat nutvat pensionäri, kellel ei õnnestunud neljast järjestikusest pangast naise nimel välja võtta lubatud 120 eurot pensioni.

Südamlik pilt levis kogu maailmas kui kulutuli ja ajakirjanikud kirjutasid mehest eraldi lugusidki, kus mees kirjeldas, kuidas ta murdus, sest «ta ei suuda taluda, et tema riik on sellises hädas».«Ma olen sellest rohkem löödud, kui enda isiklikest probleemidest,» ütles Giorgos Chatzifotiadis (77) AFP-le.

Ta kirjeldas, kuidas nii tema kui ta naine töötasid mitmeid aastaid Saksamaal kivisöe kaevanduses ja valukojas, nagu ka paljud teised Põhja-Kreekas elavad inimesed. Ning just Berliini, keda süüdistatakse liigse kasinuse nõudmise tõttu Kreeka hädades, saadabki ta naise pensioni.

«Ma näen oma kaaskodanikke sente kerjamas, et saia osta. Ma näen üha enam enesetappe. Ma olen tundlik inimene. Ma ei suuda oma riigi olukorda taluda,» rääkis ta. «Euroopa ja Kreeka on teinud vigu. Me peame leidma lahenduse.»

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s