Kreeklaste referendum

Väga huvitav intervjuu.  Väidetavalt oli kreeklastel referendumist üsna selge arusaam: kui nad hääletavad “ei”, siis see tähendab eurost lahkumist. Tsipras kutsus küll rahvast referendumil “ei” ütlema, kuid lootis, et tuleb “jah”, siis oleks tõenäoliselt tema valitsusest lahkunud ning teinud näo, et tal pole mandaati, rahvas ei toeta teda. Sama väitis ka James Galbraith.
..JT: How would you respond to the argument that Tsipras did what he did because most Greeks want to stay in the Euro and therefore he did not have a mandate to leave the Euro?
SM: It was very clear that 61.3 percent that voted in the referendum did this in full cognizance of the fact that almost everybody told them that the consequences would be to get out of the Euro, if they vote No. They voted No anyway. This was a referendum, it was not a Gallup poll. Everyone, behaves, in the government and media, as if it was just a Gallup poll, a survey. Something that disappeared that they don’t talk about. They try to make the people forget about it, but the people did not forget about the referendum. They knew that probably, a consequence of a No, would be a Grexit and yet they voted. And even Tsipras stated this at some point……
See on nüüd kolmas kord, kui kreeklased oma valitsuse poolt troikale maha müüakse.
….Papandreou was elected promising to give money, and he imposed the first memorandum. Samaras has been elected as anti-memorandum and he imposed the second memorandum, and now Tsipras has been elected with the promise to tear the memoranda and now he brings the third memoranda…..
Kui Syrizast rääkida, siis selge on see, et algusest peale oli tegemist showga. Tsipras ja Varoufakis mõlemad teadsid, et primaarsete ülejääkidega jätkamine ei ole kasinuse lõpetamine. Nende jaoks on palju tähtsam ühtse Euroopa idee ja selle nimel ollakse valmis milleks iganes. Tsipras käis Modern Money and Public Purpose konverentsil, kus MMT-ga seotud inimesed rääkisid talle euro vigasusest ja ta pidi aru saama, et euroga jätkates kasinusest loobuda ei saa. Tegemist oli showga, sest enamus nende fännidest seda ei mõistnud ja arvasid, et pikkadel eurokohtumistel tõesti võideldi kasinuse vastu, kui jutt käis sellest, et kas primaarne ülejääk oleks mõnmed protsendid väiksem või suurem, mis oleks ikkagi Kreeka majanduse hävingut tähendanud. See oli lolli mängimine. Olen veendunud, et ka Euroopas saadakse sellest aru, et tarvis on fiskaalliitu, kus toimuksid fiskaalsed transaktsioonid. Hollande on juba rääkinud Euroopa valitsusest ja nad tahavad Euroopa föderaliseerida. Loomulikult ei saa enne seda lasta liikmesriikidel defitsiitselt kulutada, sest siis vajub just ühtse Euroopa idee laiali. Kui sina ja mina oleme poliitikud, kes unistavad föderaalsest Euroopast ja sa ütled mulle, et mõne liikmesriigi suur defitsiit viib kogu projekti lagunemiseni, siis ma saan ju sellest aru.  Varoufakis  kaebles nüüd Schäuble tahte üle Kreeka eurotsoonist välja putkida. Et umbes kas sellist Euroopat me kujutamegi ette. Talle on ühtne Euroopa palju tähtsam kui kreeklaste kannatused. Nad on utoopilised unistajad, kes on valmis oma idee nimel ükskõik mis ohverdama. Enne superriigi loomist ei saa fiskaalreegleid lõdvaks lasta nende arvates. Sellepärast kirjutabki üks vasakvalitsus teise järel kasinusele alla.
Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s