Jaapani riigivõlg üle kvadriljoni

Jaapani riigivõlg üle kvadriljoni

Jaapani riigivõlg jõudis juunis kõigi aegade kõrgeimale tasemele – 1,04 kvadriljoni jeenini (10,2 triljonit dollarit). Aprillis oli jaapanlaste riigivõlg 1,025 kvadriljonit, teatas riigi rahandusministeerium.

2015. aasta 31. märtsiks prognoosib ministeerium võla kasvu 1,14 kvadriljoni jeenini. Samuti kutsus rahandusministeerium üles riigi peaministrit Shinzo Abet parandama riigi fiskaalset tervist, mis on üks halvimaid arenenud riikide hulgas.

Jaapanis elab 127,1 miljonit inimest ning elaniku kohta on võlg seega 8,18 miljonit jeeni. Hetkel on riigivõlg Jaapanis üle 200 protsendi SKP-st.

Suuremaid probleeme see Jaapanile aga tekitanud ei ole, sest suur osa võlast on Jaapani endi kodanike käes ning kapitali suurt väljavoolu riigist suure võla tõttu ei toimu.

Mida tähendab kapitali väljavool antud kontekstis, jääb mulle arusaamatuks. Et rahvas hakkab massiliselt jeene välisvaluuta vastu vahetama? No siis tõenäoliselt jeeni kurss langeb, aga jeenid jäävad ikka Jaapani keskpanga kontodele. Ükskõik kelle käes need jeenid seal on.  Aga jeenid eriti lahkuda ei saa Jaapanist, nad võivad kohvrid neid täis laduda ja minema viia Jaapanist.  Kes küll nii arulage on, seda ma ei tea, aga siis, las viivad seda paberit minema Jaapanist   🙂

Mainstream is clueless

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s