Jaapani riigivõlg üle kvadriljoni

Jaapani riigivõlg üle kvadriljoni

Jaapani riigivõlg jõudis juunis kõigi aegade kõrgeimale tasemele – 1,04 kvadriljoni jeenini (10,2 triljonit dollarit). Aprillis oli jaapanlaste riigivõlg 1,025 kvadriljonit, teatas riigi rahandusministeerium.

2015. aasta 31. märtsiks prognoosib ministeerium võla kasvu 1,14 kvadriljoni jeenini. Samuti kutsus rahandusministeerium üles riigi peaministrit Shinzo Abet parandama riigi fiskaalset tervist, mis on üks halvimaid arenenud riikide hulgas.

Jaapanis elab 127,1 miljonit inimest ning elaniku kohta on võlg seega 8,18 miljonit jeeni. Hetkel on riigivõlg Jaapanis üle 200 protsendi SKP-st.

Suuremaid probleeme see Jaapanile aga tekitanud ei ole, sest suur osa võlast on Jaapani endi kodanike käes ning kapitali suurt väljavoolu riigist suure võla tõttu ei toimu.

Mida tähendab kapitali väljavool antud kontekstis, jääb mulle arusaamatuks. Et rahvas hakkab massiliselt jeene välisvaluuta vastu vahetama? No siis tõenäoliselt jeeni kurss langeb, aga jeenid jäävad ikka Jaapani keskpanga kontodele. Ükskõik kelle käes need jeenid seal on.  Aga jeenid eriti lahkuda ei saa Jaapanist, nad võivad kohvrid neid täis laduda ja minema viia Jaapanist.  Kes küll nii arulage on, seda ma ei tea, aga siis, las viivad seda paberit minema Jaapanist   🙂

Mainstream is clueless

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s