Krugmaniga nõus

Krugman: ülehindasin Kreeka valitsust

Mina ka ülehindasin, aga kaotasin lootuse nende suhtes palju varem.  Kui Varoufakise sõnavõtte lugesin primaarsetest ülejääkidest, siis oli mulle selge, et kasinust see valitsus ei lõpeta ning Kreeka majandus käib alla isegi siis, kui nad saavad oma tahtmise läbirääkimistel.  Varoufakis ise veel korrutas, et erinevused võlausaldajate nõudmiste ja Syriza tahtmiste vahel on väikesed ja kokkulepe on võimalik. Tegemist oli show’ga, millele paljud kaasa elasid.  Selles osas ei oska sõna võtta, et kui tõenäoliseks Grexit jääb. Euroopa eliit ei taha mingil juhul, et Kreeka eurotsoonist lahkuks. Seega pangad võivad sulgeda, tänavatel võib veri olla, aga euro jääb praegu veel pöördumatuks, nii arvan mina. Praegu toimuv ei ole ka midagi täiesti uut, kui Küprose sündmusi meenutada. Siis möödus asi vaikselt, sest Küpros on niivõrd väike. Siit võid järeldused teha, et mis meid Eestis ootaks, kui mingi jama peaks tekkima. Keegi ei paneks tähelegi maailmas, kui meie pensionäride säästud konfiskeeritakse näiteks. Meedias müüb igasugune loll jutt sel teemal. Ligi rääkis tookord, et vene raha oli Küprosel ja sellepärast läksid pangad põhja. Nüüd kirjutab Postimees, et Euroopa Keskpank läks Kreekale appi ja pangad saab jälle lahti teha. Ometi oli just Euroopa Keskpank see, kes need pangad sulges.

Hollande presenteerib kokkulepet, kus Kreeka valijast teerulliga üle sõideti, Euroopa võiduna ning räägib euroala valitsusest. See kõik on möödunud siiani suht vaikselt, kodanikkond tundub laksu all olevat.

…..Ta sõnas, et talle isegi ei tulnud pähe võimalus, et Kreeka valitsus nõuab endale paremaid tingimusi, omamata samal ajal plaani B. Ent mingis mõttes on olukord lootusetu nagunii. Isegi enne rahvahääletust pakutud tingimused poleks eesmärki täitunud ning uued tingimused on halvemad…..

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s