Kreeka rahandusministri Varoufakise valetamisest

Billy Blog

Last Wednesday (July 1, 2015), the ABC radio presenter, Phillip Adams, in a wide ranging interview about the upcoming referendum in Greece and the prospects for the nation, asked the then Greek Finance Minister: “My jokes about printing drachmas in the cellars, remain jokes?” The then Finance Minister replied: “Of course they do … we don’t have a capacity … because … Maybe you don’t know that. But when Greece entered the euro in the year 2000 … one of the things we had to do was to get rid of all our printing presses … in order to impress on the world that this is not a temporary phenomenon … that we mean this to be forever … we smashed the printing presses, so we have no printing presses”.

Et siin räägib Varoufakis raadiosaates 49:46, et Kreekal ei ole võimalust üle minna oma rahale, kuna pole rahatrükikoda. “Kui drahmist loobuti, siis hävitati ka trükipressid”, väidab Varoufakis. Varoufakise kaitsjad väitsid veel, et Kreeka majanduses toimub väga palju sularahamakseid ja makseterminale üldse enamikes poodides polegi, seega ei saa ainult elektroonilise rahaga.  Tore lugu, aga see lugu haiseb. Kreeka Panga kodulehelt leiame, et neil on täiesti trükkimise võimalused olemas ja .

Kreeka Pank väidab, et:

See mint trükib eurosid Euroopa Keskpanga loal

Vermib euromünte

Trükib keskpangale vajalikke dokumente, Kreeka riigile ja kolmandatele osapooltele. Trükitakse võlakirju, loteriipileteid, passe, ID kaarte ja elamislubasid.

Väidetavalt on neil hästi treenitud personal ja kõrgetasemeline ning kaasajastatud tehnika. Seega tundub, et Kreekal on täiesti olemas oma rahatrükikoda ja Varoufakis susserdab. Ma juba ammu hammustasin läbi, et nende Syriza klounidega ei ole asi korras. Kõik viitas alati sellele, et Varoufakis küll rääkis, et euro on vigane, kuid alati leidis põhjendusi või lausa esines ebakompetentsena, et eurost mitte loobuda. Seega leidis järjekordselt kinnitust, et nad unistavad föderaalsest Euroopast ning on valmis kreeklased selle nimel tanki lükkama.  Eurost ei ole nad loobunud sellepärast, et nad pole kunagi tahtnudki seda teha. Mitte, et neil poleks jätkunud kompetentsi, nad oleksid kartnud või poleks kuidagi saanud. Sellest blogist leiad sa ka intervjuu, kus kreeklasest professor väidab, et referendumil said kõik aru, et “ei” öeldes loobutakse eurost.  Seega jutud, et kreeklased tahaksid ilmtingimata euroga jätkata ja et Syrizal pole mandaati eurost loobumiseks, ei vasta tõele. 2014 aastal viidi läbi avalik küsitlus, kus enamus kreeklasi tahts drahmi. Euroga jätkata paistavad tahtvat nende valitsejad.  Loodetavasti suutsin mõtte edasi anda, postitus on kiiruga ja veidi lohakalt kirjutatud, loe täpsemalt Billy blogist, kui siinne sind ei rahulda.

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s