Eurol tulevikku ei ole

Reuters

Germany open to discuss euro zone budget with own tax – Spiegel

Germany is willing to discuss the creation of a euro zone finance minister who would have his own budget and raise extra taxes, the German magazine Der Spiegel reported on Saturday.

European Commission President Jean-Claude Juncker last month laid out a vision for tighter joint control over the currency zone’s economies, including a common euro zone treasury one day.

German Finance Minister Wolfgang Schaeuble is open to the idea to transfer “substantial financial resources” from his tax revenues to a separate budget of the monetary union, sources in the finance ministry told the magazine.

One option could be that the 19 euro zone member countries would transmit parts of their national revenues from income and value-added tax to such a euro zone budget, the report said.

The euro zone finance minister could also get the right to put a surcharge on taxes, which would amount to the creation of a “euro tax”, it added….

Pane tähele, et jutt on eurotsooni maksust, mitte EL-i maksust. Nad on tõele üsna lähedal.

“Viie presidendi” plaan on siin euro parandamiseks. Nad on endiselt paradigmas, et kriis on põhjustatud liigse kulutamise poolt ja soovivad rangemalt liikmesriikide eelarveid kontrollida.

Aga mis peamine:

It should not lead to permanent transfers between
countries or to transfers in one direction only, which
is why converging towards Economic Union is a
precondition for participation. It should also not be
conceived as a way to equalise incomes between
Member States.

Ma rääkisin enda tuttavaga fiskaalliidu teemal ja ta ütles, et siis jäävadki sakslased kreeklastele raha andma. Tegelikult võidaksid fiskaalliidust kõik.  Selle peale võiks mõelda nii, et Viimsi vald on meil kõige rikkam vald, aga kindlasti kaotaks Viimsi vald, kui ta ülejäänud Eestist eralduks. Muidugi ma ei usu, et Euroopas saaks toimida USA sarnane fiskaalliit, sest euroopa rahvust pole ja meil on siin rahvuslikud demokraatiad. Lisaks sellele on see “viie presidendi” plaan õudusunenägu. Eurol tulevikku ei ole. Kreekast kuuleme me veel ja järgmine aasta algab tõenäoliselt sama jant.  Kõik osapooled on tegelikult nõus: praegune ei ole mitte mingisugune lahendus.

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s