Kuidas Syriza drahmi tagasi tuua tahtis

Kuidas Syriza drahmi tagasi tuua tahtis

Arreteerida keskpanga kuberner. Teha tühjaks rahakeldrid. Paluda abi Moskvalt.

Te lugesite punkte salaplaanist, mida haudus võimuerakonna Syriza vasaktiib, et Kreeka drahmi peale tagasi tuua.

Samme arutati 14. juulil mitteesindusliku Ateena linnaosa hotellis Oscar pärast Euroopa Liidu tippkohtumist, kus Kreeka kreeditoride surve all kokku varises.

Paljud parteis olid asetleidnust nördinud ja meeleheitel, kirjutab Financial Times.

Plaani tõid päevavalguse kätte intervjuud koosolekul osalenud isikutega, samuti kõrgete Kreeka ametnike ning ajakirjanikega, kellele sündmuste kohta üksikasju lekitati.

Kava annab aimu manöövritest Syriza liikmeterohkes tiivas, mis on otsustanud taastada maal oma raha ning suurendada riigi kontrolli omaenda majanduse üle.

Fraktsiooni liider on endine energia- ja keskkonnaminister Panayotis Lafazanis, kes kaotas oma koha olles hääletanud abipaketiga seotud reformide vastu.

«Loomulikult oli hetk väga pingeline,» kirjeldas koosoleku algust üks Syriza aktivist. «Aga samuti oli toas tõelist revolutsiooni vaimu.»

Lafazanis ütles koosolekul, et keskpanga keldritest võetud väidetavalt 22 miljardi euroga oleks saanud maksta pensione ja riigipalku ning varustada Kreekat toidu ja kütusega, seni kuni käivad ettevalmistused uue drahmi kasutuselevõtuks……

Pane tähele, millises segaduses nad on. Paluvad Moskvalt abi, räägivad miljarditest eurodest, mida nad kulutavad. Tekib tunne, et isegi siis tahavad euroga jätkata, kui drahmi kasutusele võtavad. Kui keeruline see siis ikka on, et valitsus hakkab IOU-sid väljastama. See valitsus arvatavasti ei oleks hakkama saanud, neil on korruptsioon ka ja asjad võivad siis valesti minna. Näiteks keskpank hakkab mõnele kommertspangale laenama ja see müüd drahmi lühikeseks valuutaturul. Praegu on neil Euroopa regulatsioonid ja asi on Euroopa kontrolli all ikkagi rohkem või vähem. Ma ei usu, et nad oleksid hakkama saanud ja seda ütlen nende seniste juttude põhjal (Varoufakis, Tsipras).

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s