EKRE: EL-i ja Ateena lepe on sisuliselt Kreeka lõpp

EKRE: EL-i ja Ateena lepe on sisuliselt Kreeka lõpp

EKRE leiab, et EL-i ja Kreeka kokkulepe on Kreeka riigi sisuline likvideerimine ja teadlik alandamine, milles “on selgelt näha sakslaste jõhker kättemaks”.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme (fotol esiplaanil vasakul) ütles esmaspäeval BNS-ile, et kõik need asjad, mille kreeklased referendumil nädala eest maha hääletasid, on uues paketis sees.

“Paketis on käibemaksu tõus, pensionite kärped, avaliku sektori kärped, automaatsed eelarvekulutuste vähendamised, kreeklaste poolt vihatud IMF-i edasine osalus, mis olid varem kreeklaste jaoks vastuvõetamatud,” ütles Helme. “Aga lisaks on uues leppes veel rida palju karmimaid asju, mida varem polnud, näiteks kogu Kreeka raha paigutamine Luxemburgis asuvasse ja Saksa riigi poolt konrollitavasse panka, Kreeka eelarveprotsessi eurobürokraatide kontrolli alla võtmine, Kreeka pankade võtmine euroliidu otsekontrolli alla.”

EKRE aseesimehe sõnul on tegemist sisuliselt Kreeka riigi finantsilise täisokupatsiooniga ja Saksa protektoraadiks muutmisega. “See on meie ajastu Versailles´ lepe. Kui see tõepoolest jõustub – milles ma päris kindel pole – siis see tagab Briti lahkumise euroliidust ja Poola, Soome, Hollandi ja teiste vähem euroentusiastlike riikide muutumise veelgi euroskeptilisemaks,” sõnas Helme.

Helme avaldas kahtlust leppe läbimineku kohta Kreeka ja ka kõigi teiste riikide parlamentides.

“Ma ennustan, et Kreekas tõuseb selle vastu mäss. Meie jaoks on see samuti halb kokkulepe. See tõstab kõik olemasolevad Kreeka võlad kokku ja refinantseerib läbi Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM), mis tähendab, et kui meie võimalikud kahjud praegu Kreeka kreeditorina on kuni 700 miljonit eurot, siis ESM-i nihkumise korral need mitmekordistuvad,” rääkis Helme. “Kindlasti ei saa selle poolt olla, et Eesti maksumaksjad hakkaksid praegu, mil Kreeka maksevõimetus on täiesti ilmne, Kreeka riigi jaoks veel palju suuremaks kreeditoriks, kui me praegu oleme, see on hullumeelsus.”

Kreeka olukorra lahendus on Helme sõnul praeguse võla refinantseerimine läbi osade võlgade maha kandmise, osade ajatamise, intresside vähendamise ja nii edasi.

“Teiseks on Kreeka majanduse kasvuks vältimatu oma raha. Eurodogma ei luba seda viimast ja sakslaste isekus ei luba esimest, selle tõttu ongi meil nüüd see uus ja kõigist varasematest kordades halvem “lahendus” laual,” ütles EKRE asejuht……

Ma leian, et praegu on prioriteet euro lammutamine, sellest loobumine. Vasakpoolsetest selle tegijat pole, esiteks mingit arvestatavat vasakpoolsust ei eksisteeri peale siltide, teiseks on eksisteerivad vasakpoolsed kohvikumarksistid, kes pudrumägesid kokku unistavad. Kriis vajab tugevaid liidreid. Lisame siia juurde veel pagulas- või immigratsioonikriisi ja minu järeldus on, et seda teevad paremäärmuslikud või paremkonservatiivsed jõud. Nad ilmselt põhjustavad vähem kahju kui praegune finantseliit seda teeb. Mida kiiremini see sünnib, seda väiksemat ohtu kujutab endast paremäärmuslus Euroopale.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to EKRE: EL-i ja Ateena lepe on sisuliselt Kreeka lõpp

 1. Aivar ütles:

  Arvad, et Marine Le Pen? Variant on ka föderaliseerumine. Parempoolsed pole vasakpoolsetest targemad.

  • Kristjan ütles:

   Ei tea, et kas Le Pen just, aga võimalik see on. Föderaliseerumisest ei tule Euroopas midagi välja minu hinnangul, Euroopa riigid ei ole valmis rahvuslikust demokraatiast loobuma. Kui praegust vaadata, siis see vist oleks isegi parem praegusest, enesemääramisõigus kaoks, aga see on juba suuresti kadunud de facto. Parempoolsed pole vasakpoolsetest targemad ja vasakpoolsed kopeerivad neoliberaalseid ideid parempoolsetelt. Majanduspoliitika osas on põhiliselt sildid, sisuline erinevus parem- ja vasakerakondade vahel on minimaalne. Vasakpoolsetel on teatud kompleks, nad ei saa reeglina majanduse juhtimisega hakkama ja seetõttu järgivad paremideid.

   Palju juttu on olnud Kreekast ja Syrizast, praegu juhitakse riiki sisuliselt troika poolt ja tulemus on halb, aga me ei tea, kui halb tulemus oleks, kui Syriza saaks vabad käed. Nende aatevennad on Venetsueelas ja vast pole mõtet pikemalt kirjutada tolle riigi majandusest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s