Itaalia nõuab eurotsooni poliitilist liitu

Itaalia nõuab eurotsooni poliitilist liitu

Itaalia rahandusminister esines üleskutsega liikuda euroalaga «otseteed poliitilise liidu suunas»: see olevat ainus viis, kuidas ühisraha ellu jääb.

«[Mõne liikme] väljumine ja seega [liikmelisuse] pöördumatuse lõpp on nüüd laual. Ärgem petkem iseennast,» ütles Pier Carlo Padoan. «Kui tahame kõrvaldada riski, peame tekitama teistsuguse euro – tugevama euro.»

«Mõned usuvad, et praegune asjade korraldus on enam-vähem okei, kui natuke putitada,» ütles minister Financial Timesile. «Mina arvan, et sellest ei piisa.»……

Saksamaa tõrjus teated peatsest euroala maksust

Saksa rahandusministeeriumi teatel on ajakirjanduses avaldatud lugu peatselt tekkivatest euroala maksudest eksitav, kuna esiteks tuleks muuta Euroopa Liidu leppeid.

Nimelt kirjutas ajakiri Spiegel, et rahandusminister Wolfgang Schäuble on valmis loobuma Saksa maksusüsteemist ning minema euroala eelarve teed. Ühtlasi olevat Schäuble avatud euroala rahandusministri ametiposti suhtes, kes korjaks «euromaksu», vahendab Bloomberg Business.

«Euroala eraldi eelarve loomine pikemas perspektiivis on osa viie presidendi raportist, mis puudutab Euroopa Liidu edasiarendamist,»  selgitas rahandusministeerium. «Arutelud selle üle alles algavad.»

«Viis presidenti» on Mario Draghi (Euroopa Keskpank), Jean-Claude Juncker (Euroopa Komisjon), Donald Tusk (Euroopa Liit), Martin Schultz (Euroopa Parlament) ja Jeroen Dijsselbloem (rahandusministrite eurogrupp). Kvintett avaldas oma raporti Euroopa ühteliitmiseks vajalikest sammudest juunikuus…….

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s