Hõivatud

SEB: tööturg saadab vastukäivaid sõnumeid

……15-74-aastase elanikkonna tööhõive määr jõudis teises kvartalis rekordilisele tasemele, ületades 65 protsenti, kuid töötuse määr vähenes sama ajal vaid 0,1 protsendi võrra 6,5 protsendini….

….Tööhõive jõudmine majandusbuumi aegsest kõrgemale tasemele paneb küsima, kas tööturul on toimunud ka paljuräägitud struktuursed muutused ehk inimkeeli – kas töötajaid on lisandunud nendele aladele, kus palk on kõrgem ja tulevikuperspektiiv parem?….

 

Siin on  tegemist suhtelise näitajaga. Hõivatute arv oli meil kõrgem buumiaja tipus. Hõivatute arvust muidugi ei räägita ja nii jääb lugejale mulje, et oleme üliedukad ja kärpimine põhjustas kasvu. SKP kasvust räägitakse ka ju suhtelise näitajana.

Link

Tööga hõivatuid oli IV kvartalis 653 000, mis on 8000 vähem kui III kvartalis. 2007. aasta IV kvartaliga võrreldes vähenes hõivatute arv 0,2%, samas toimusid muutused hõive struktuuris. Hõive vähenemisega põllumajandus- ja tööstussektoris kaasnes teenindava sektori osatähtsuse kasv. 2008. aasta IV kvartalis töötas 64% hõivatutest teenindavas sektoris, aasta varem 60,5%. Tegevusalati vähenes kõige rohkem põllumajanduses, ehituses ja töötlevas tööstuses hõivatute arv, kõige rohkem kasvas kaubanduses töötajate arv.

2008. aasta I kvartalis tööga hõivatute arv eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes veel kasvas, järgmistes kvartalites juba vähenes. Kokkuvõttes oli aastakeskmine hõivatute arv 2008. aastal 0,2% suurem kui aasta varem.

Link

Kui töötust iseloomustas mõõdukas vähenemistrend, siis hõivet mõõdukas kasvutrend. Hõivemäär tõusis nii 2014. aasta II kvartali kui ka käesoleva aasta I kvartaliga võrreldes enam kui 1 protsendipunkti võrra ning oli 2015. aasta II kvartalis 65,1%. Hõivatute arv kasvas hinnanguliselt 640 000-ni.

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s