Kasinusvastane retoorika

Austerity and Anger: Protests Against Syriza’s EU Deal

Peale Syrizat peaks selge olema, et  kasinusest loobumisest rääkijad peaksid  välja ütlema, et nad on valmis loobuma stabiilsuse ja kasvu paktist. Kui poliitik ütleb, et ta lõpetab kasinuse võimule saades, siis ta tuleb mugavustsoonist välja tirida ja temalt küsida, et kas ta on valmis loobuma stabiilsuse ja kasvu paktist ning seega võimalikult ka eurost. Kui ta selleks valmis pole, siis on tegemist populistiga, kes ajab rahvale kärbseid pähe. Seda ei tasu loota, et ta jätab midagi igaks juhuks ütlemata ning on tegelikult valmis eurost loobuma. “euro on meie raha” ütleja toetab praegust majanduspoliitikat, öelgu ta ise mida tahes.

Eestis on minu meelest poliitiline realiteet selline, et eurost loobumisest rääkijad mainstream poliitikasse ei pääse ja igaüks, kes on kasinuse vastu tõeliselt, muutub poliitiliseks laibaks.

Euroopas laiemalt tunduvad kasinuse vastu olevat vasakpoolsed, aga rahvuslik suveräniteet ja üldse rahvuslus neile eriti peale ei lähe, sest nad on enda unistustes internatsionalistid. Kuigi viimasel ajal (ja mitte ainult) on paremkonservatiivid ka kasinuse vastu. Viimased on tõenäolisemad kasinusideoloogiale reaalselt vastu hakkama ja ka edu saavutama minu meelest.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s