Kasinusvastane retoorika

Austerity and Anger: Protests Against Syriza’s EU Deal

Peale Syrizat peaks selge olema, et  kasinusest loobumisest rääkijad peaksid  välja ütlema, et nad on valmis loobuma stabiilsuse ja kasvu paktist. Kui poliitik ütleb, et ta lõpetab kasinuse võimule saades, siis ta tuleb mugavustsoonist välja tirida ja temalt küsida, et kas ta on valmis loobuma stabiilsuse ja kasvu paktist ning seega võimalikult ka eurost. Kui ta selleks valmis pole, siis on tegemist populistiga, kes ajab rahvale kärbseid pähe. Seda ei tasu loota, et ta jätab midagi igaks juhuks ütlemata ning on tegelikult valmis eurost loobuma. “euro on meie raha” ütleja toetab praegust majanduspoliitikat, öelgu ta ise mida tahes.

Eestis on minu meelest poliitiline realiteet selline, et eurost loobumisest rääkijad mainstream poliitikasse ei pääse ja igaüks, kes on kasinuse vastu tõeliselt, muutub poliitiliseks laibaks.

Euroopas laiemalt tunduvad kasinuse vastu olevat vasakpoolsed, aga rahvuslik suveräniteet ja üldse rahvuslus neile eriti peale ei lähe, sest nad on enda unistustes internatsionalistid. Kuigi viimasel ajal (ja mitte ainult) on paremkonservatiivid ka kasinuse vastu. Viimased on tõenäolisemad kasinusideoloogiale reaalselt vastu hakkama ja ka edu saavutama minu meelest.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s