Kreeklased peavad madratsi all raha, ehted ja vääriskivid deklareerima

i_dont_need_sex_note_cards

by ZeroHedge

Greeks Told To Declare Cash “Under The Mattress”, Jewelry And Precious Stones

…Cash “under the mattress” totaling more than 15,000 euro, jewelry and other valuable items such as diamonds and gemstones, should be declared to electronic system of tax authorities, Taxisnet, as of 1 January 2016. Next to properties and vehicles and shares, now the taxpayers will also have to declare their deposits. And not only that. They will have to fill if they rent bank lockers and if yes, also the name of the bank and the branch, even if abroad…..

…PS we should note that this assets declaration was in plan before SYRIZA came into power. Not sure about what minister promoted this, I vaguely reckon it was form New Democracy. Or most likely it was a Troika’s idea in order to grab the so-called ‘black money’ that starts with 15,001 euro in cash and diamonds worth 30,001 euro.

Ma ei tea, mina ise mõtlen siin nii, et kui elaksin Kreekas, siis tõenäoliselt lahkuksin sealt nii kiiresti kui võimalik. Asi on küll ainult deklareerimises selle artikli järgi, aga miks see vajalik on? Tõenäoliselt selleks, et saaks selle läbi maksustamise konfiskeerida minult. Muidugi ei nimeta me seda konfiskeerimiseks.  Kui riik on sust üle käinud niimoodi, siis oled sa hästi sõltuv nendest näljapajukitest, mis saadaval on  või pole. Liitud näiteks sotsiaalabi saajate või töötute ridadega, nüüd oled laisk kreeklane, keda üleval peetakse.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to Kreeklased peavad madratsi all raha, ehted ja vääriskivid deklareerima

 1. sk408 ütles:

  Mul õnnestus sel sügisel Kreekat külastada ja mõned tähelepanekud:
  1. Nad on õudselt laisad, see paistab igalt poolt välja: nii elu- kui ärihoonete hoovid on koristamata, prügi vedeleb kõikjal, ka bensujaamades ja teede ääres ja nii juba aastaid ilmselt. Selleks koristamiseks (asjade sorteerimiseks ja süsteemseteks hunnikuteks kuhjamiseks) pole raha vaja, utiliseerimine on iseasi. Ettevõtete töötajad istuvad töö ajal palmi varjus ja mängivad tamkat tundide viisi, kliente teenindada üldiselt ei viitsita eriti (oli erandeid).
  2. Turismisektoris töötab palju venelasi, bulgaarlasi ja muud idaseltskonda. Miks, kui omal töötus nii kõrge on?
  3. Ma ei näinud Thessalonikis ega selle ümbruse väikelinnades seal viibitud 7 päeva jooksul ÜHTEGI pagulast…
  4. Ebaefektiivsust on palju: meil näiteks töötab Statoilis (mis on keskmise Kreeka maapiirkonna bensukaga võrreldes lausa hüpermarket) 2 – 3 naisterahvast, seal oli pisikeses putkas 4 täisjõus meest tööl, kusjuures paistis, et näiteks põrandaid pestud ja kauba väljapanekuid uuendatud ja riiuleid korrastatud oli viimati 10a tagasi. Põllumajandustegevus käis, niipalju kui mina nägin, 50a vana tehnikaga, paljuski käsitsi. Käisin ühes “veespordi keskuses” (20m2 lahtiste seintega sara rannas), kus renditi 2 vesijalgratast, mõnda purjelauda ja veeti 1 paadiga veesuusatajaid ja tuubisõitjaid. Seal oli ka 4 meest tööl ja ikka pidin ma omale suusad ise riiulist alla võtma, sest keegi neist ei viitsinud liigutada.
  5. Põgusa külastuse jooksul ei saanud mina aru, kuhu need eurorahad neil kulunud on kõik. Uusi eramuid on väga vähe (vähem kui meil), uut infrat pole, teed on lagunenud, kõik on räämas ja kulunud.

  Nende statistiline töölembus (tunde rohkem kui sakslastel) eksisteerib küll ainult paberil, hea kui seal niipalju tagumiktunde tehakse kui statistika näitab, reaalset tööd tehakse seal küll vähemalt poole vähem.

  Aga ma ei usu, et keegi sealt väga põgenema hakkab, ilm on seal kogu aeg ilus, Vahemeri soe, joogid suudavad nad ikka külmad hoida (popp jook on seal jääkohvi, minu arvates üsna vastik kraam) ja nagu sinu viimane artikkel näitab, saab ka naisi juba võileiva hinna eest seal 🙂
  Muidu ju erilisi kulusid pole elamiseks, kütta pole vaja, kui kliimaga harjunud oled, siis ka mitte jahutada eriti, sooje riideid ja saapaid pole vaja, toitu läheb vähem kui meil ja puhkusele pole ka vaja kulutada, et kuhugi sõita, seal üks suur puhkus käibki ainult kogu aeg.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s