Prantsuse Rahvuslik Rinne on regionaalvalimiste esimese vooru võitja

Le Pen: valimistulemused on meie jaoks suurepärased

Eile Prantsusmaa kohalike valimiste esimeses voorus võidu saavutanud paremäärmusliku Rahvusrinde (FN) juht Marine Le Pen kiitis valimistulemusi.

Valimistulemused näitavad kõhklusteta, et FN on konkurentsitult Prantsusmaa esimene partei, ütles Le Pen esialgsete valimistulemuste saabudes.

Viimastel andmetel kogus FN 28-protsendilise toetuse, millega nad saavutasid võidu 13 piirkonnast vähemalt kuues. Teise tulemuse saavutas praeguse seisuga ekspresidendi Nicolas Sarkozy juhitav paremtsentristlik erakond Vabariiklased ning kolmandaks jäid võimul olevad sotsialistid. Täpsed valimistulemused pole aga veel selged.

Tegemist oli esimeste valimistega pärast novembrikuiseid terrorirünnakuid Pariisis, mis nõudsid 130 inimelu. Valimiste teine voor toimub nädala pärast pühapäeval ning seal on õigus esitada oma kandidaate neil erakondadel, kes kogusid esimeses voorus vähemalt kümneprotsendilise toetuse.

Kohalikke valimisi nähakse esimese jõuproovina 2017. presidendivalimiste eel. Arvatakse, et praeguse seisuga võidaks Le Pen juba presidendivalimiste esimeses voorus.

Muidugi erilist poliitilist võimu nad sellega praegu ei saa, kohalik infrastruktuuri kulutamine ja turismi promomine. Pigem on tegemist olulise sündmusega selles võtmes, et FN nii populaarne on. Mihkel arvas kommentaariumis, et ehk EL teeb järeldused sellest kõigest ja kohandab oma poliitikat. Mina arvasin seninähtu põhjal, et nii see ei lähe. Kui sa vaatad kasvõi meie arvamusliidrite ja poliitikute sõnavõtte, siis mitte midagi tulemas pole peavoolult isegi idee tasandil, mis kasinuse vastu võitleks või Euroopa olukorra suhtes konstruktiivseid lahendusi pakuks.  Minnalaskmise mentaliteet on minu meelest.
Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s