Kasinuspoliitika definitsioon

Eurozone Neoliberal Racovery Plan Bailouts Austerity Stagflation

Neoliberaalne ideoloogiline kontseptsioon, mis ei aktsepteeri fundamentaalset erinevust valuuta väljaandja ja valuuta kasutaja vahel. Ideoloogia, mis väidab, et valuutat väljastaval valitsusel on samad kulutuspiirangud, mis majapidamisel või firmal erasektoris, kui tegelikult selliseid piiranguid ei eksisteeri.

Müüt nõuab, et rahvas (proletariaat) usuks, et valitsus peab maksustama või laenama enne, kui ta saab kulutada. Selleks valitsus väljastab võlainstrumente enda kulutuste katteks, et müüt oleks usutav rahva jaoks, kuigi sellist operatsioonilist piirangut ei eksisteeri.

See kontseptsioon lubab rakendada majanduspoliitikas sisemist devalveerimist. Viimane tähendab majapidamiste sissetulekute vähendamist, valitsuse sotsiaalkulutuste vähendamist ja heaolu vähendamist. See  viib muutusteni rahvusliku sissetuleku jaotuses tavaliselt, kus poliitilise  ja ärieliidi sissetulekud kasvavad suhteliselt võrreldes ülejäänud elanikkonnaga ja seda olenemata sellest, mis tootlikkusega juhtub.

Müüdi propageerijad ei aktsepteeri mingit alternatiivset seletust üldiselt ning Toomas Torumehe ja Kalev Keevitaja nad reeglina veenavad end uskuma.

Tegelikult ei ole ilmtingimata tegemist proletariaadiga, müüdi poolt on ära petetud isegi intellektuaalid.  Kui sa piisavalt lükkad ükskõik millist valet peavoolu meedia, haridussüsteemi jne kaudu, siis usub seda enamus  🙂

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s