Kasinuspoliitika definitsioon

Eurozone Neoliberal Racovery Plan Bailouts Austerity Stagflation

Neoliberaalne ideoloogiline kontseptsioon, mis ei aktsepteeri fundamentaalset erinevust valuuta väljaandja ja valuuta kasutaja vahel. Ideoloogia, mis väidab, et valuutat väljastaval valitsusel on samad kulutuspiirangud, mis majapidamisel või firmal erasektoris, kui tegelikult selliseid piiranguid ei eksisteeri.

Müüt nõuab, et rahvas (proletariaat) usuks, et valitsus peab maksustama või laenama enne, kui ta saab kulutada. Selleks valitsus väljastab võlainstrumente enda kulutuste katteks, et müüt oleks usutav rahva jaoks, kuigi sellist operatsioonilist piirangut ei eksisteeri.

See kontseptsioon lubab rakendada majanduspoliitikas sisemist devalveerimist. Viimane tähendab majapidamiste sissetulekute vähendamist, valitsuse sotsiaalkulutuste vähendamist ja heaolu vähendamist. See  viib muutusteni rahvusliku sissetuleku jaotuses tavaliselt, kus poliitilise  ja ärieliidi sissetulekud kasvavad suhteliselt võrreldes ülejäänud elanikkonnaga ja seda olenemata sellest, mis tootlikkusega juhtub.

Müüdi propageerijad ei aktsepteeri mingit alternatiivset seletust üldiselt ning Toomas Torumehe ja Kalev Keevitaja nad reeglina veenavad end uskuma.

Tegelikult ei ole ilmtingimata tegemist proletariaadiga, müüdi poolt on ära petetud isegi intellektuaalid.  Kui sa piisavalt lükkad ükskõik millist valet peavoolu meedia, haridussüsteemi jne kaudu, siis usub seda enamus  🙂

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s