Vasakpoolsed MMT töö garantii vastu

job guaranteeMa ei taha rääkida Soome plaanitavast tingimusteta põhisissetulekust järgnevalt ega ka mitte rünnata seda.  See oleks demagoogia mingis mõttes, sest see, mida Soome kavatseb teha, on minu meelest lihtsalt neolioberaalne farss, mitte tingimusteta põhisissetulek (sellest mõni teine kord).

Ma tahtsin kirjutada aga suurest osast vasakpoolsetest, kes ütlevad, et MMT mingil juhul ei tööta ja nad on vastu MMT töö garantiile, samas toetavad tingimusteta põhisissetulekut.

Minu meelest nad ei usu, et inimesed peaksid töötama ära elamiseks. Nad tahavad inimestele maksta, sest väidavad, et meil on töötajatest üleküllus (tehnoloogia areng jne), samal ajal toetab enamus neist lahtisi piire ja immigratsiooni ning nende põhjendus on vananev elanikkond.  Põhjus, miks neile MMT töö garantii ei meeldi, on see, et see näitab vastuolu nende ideoloogias.

Kui sul on individualistlik filosoofia, mis usub lahtistesse piiridesse ja immigratsiooni, aga mitte töötamisse, siis sa proovid poliitiliselt praegust süsteemi vussi keerata, et see poleks stabiilne ja ei eemaldaks vaesust ning tööpuudust. Kui sa oled marksist, sotsialist, libertaan või anarhist, kellele ei meeldi rahvuslike valitsuste idee, siis sa oled vastu sellisele era- ja riigisektori segamajandusele, mis opereerib stabiilselt ilma vaesuseta.

Ma ei oska kuidagi teisiti seletada vasakpoolsete vaenulikkust MMT vastu. Ma olen ise selliseid kohanud, kes on MMT vastu, “see ei tööta mitte mingil juhul”, kuid samal ajal toetavad nad tingimusteta põhisissetulekut ja lahtisi piire koos immigratsiooniga kahe käega.

Olgu veel öeldud, et MMT ei taha mingit uut maailma luua,me juba elame MMT maailmas (sellest, et rahandussüsteem juba on riigikassa põhine, on varem juttu olnud).

Bill Mitchell saab minu meelest asjale väga hästi pihta:

But it could easily be about all the left-wing progressive coffee shop plots, where left-wingers with protected jobs and stable salaries discuss tactics relating to overthrowing the capitalist system in between sipping their cafe latte.

I have often been criticised for advancing the Job Guarantee among other measures to help the day to day lives of the most disadvantaged in our society. The criticism doesn’t just come from the right-wingers but also from the Left, the latter who say I’m just a stooge for the capitalist system advocating palliative measures that underpin the profit rate of the capitalists and preclude any revolution occurring.

As these characters order another croissant and stir the cream at the top of their coffee, they wheel out this sort of abuse with some disdain.

Ma olen nõus, kohvikumarksistidest intellektuaalid kahjustavad kõigi huvisid.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Vasakpoolsed MMT töö garantii vastu

  1. Priit ütles:

    Kas sa mõtled stabiilselt ja ilma vaesuseta nagu nõukogude liit, või venetsueela?

    anarhist

    • Kristjan ütles:

      NSVL-s ei olnud tootmisvahendeid eraomandis. Mina isiklikult sellist süsteemi ei poolda. Jutt on ikka praegusest süsteemist, aga nii, et kõik tootmisvõimsused oleks rakendatud, et tööpuudust ei oleks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s