Piketty ja Varoufakis

võlg

Kui te mäletate, siis 2014 oli aasta, kus vasakpoolsed olid nö sillas Piketty raamatu üle.  Piketty on üks järjekordne uhkete tiitlitega ehitud vasakintellektuaal, kes ei saa rahandussüsteemist aru.  See on kahjuks nii:

Some Thoughts on Thomas Piketty’s ‘The Question of Public Debt’

The problem with debt is that it usually has to be repaid, so that debt financing is in the interest of those who have the means to lend to government.

Since the government’s debt is just the non-government sector’s financial savings, ‘debt financing’ is in the interest of anyone who wants to save. If you earn €20,000 per year after tax and put €1000 of it into a pension fund that then buys government bonds, ‘debt financing’ is in your interests insofar as it allows you to save in a safe asset.

jne, jne, tegemist on haritud ja mitte rumalate inimestega….. Kui te olete kuulnud Varoufakist Kreeka teemadel rääkimas, siis jutt on selline, et Kreeka võiks siis maksta võlga ära, kui tema majandus kasvaks, võlga võiks tühistada restruktureerida vms. Kreeka võlal pole mitte midagi häda, kui ECB pakub nn backstop’i, mida ta ju ka teeb kõikide riikide võlgadega täna eurotsoonis sisuliselt. Kui osa Kreeka võlast tühistatakse, siis tähendab see probleeme neile, kes seda võlga hoiavad. Kui Kreeka hakkaks oma võlga “ära maksma”, siis kuidas? Kõrgemini maksustama majandust? See viiks jälle majanduslanguseni, kõrge tööpuuduseni jne. Võib olla aitaks, kui valitsuse võlg ümber nimetada, näiteks erasektori vara,  ehk on  sellel võla sõnal nii negatiivne emotsionaalne tähendus, et inimesed kaotavad mõtlemisvõime?

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s