Soome peaminister: uued kärped tulekul, kui konkurentsivõime ei parane

Soome peaminister: uued kärped tulekul, kui konkurentsivõime ei parane

Soome peaminister Juha Sipilä ütles uueaastatervituses, et valitsus kavatseb teha aasta pärast lisakärpeid, kui seniste meetmetega konkurentsivõime paranemist ei saavutata.

Sipilä sõnul tuleb Soomel leida taas avatud ja uuenduslik suhtumine üksteisesse ja muusse maailma, ehkki seitse aastat kestnud majanduslangus, maailma poliitika suunamuutused ning pagulaskriisi süvenemine on vaimset õhkkonda varjutamas. Ta kiitis ka Soome senist pagulaskriisiga toimetulemist.

«Seevastu meie innovatsioonivõimet ei saa praegu kiita,» jätkas peaminister. «Me pole aastaid olnud võimelised tegema vajalikke otsuseid ja uuendusi. Meie tööturg on jäik, ühtki euroga liitumisel antud lubadust mugandumisest pole lunastatud. Töötute arvu kasv on ainus mugandumismeede. Nii ei saa see jätkuda.»

Sipilä märkis taas ära Soome avaliku sektori võla kasvamiskiiruse: 950 000 eurot tunnis, nii argi- kui ka puhkepäevadel, öösel ja päeval. «See on kohutavalt palju,» tõdes ta….

Eksivad kõik need, kes räägivad kasinuse vastu praeguse euro raamistikus.  Igasugune maksude ümbermängimine, et siis hakkavad laekumised paranema vms (Neivelti plaan) on soovmõtlemine.

PROFESSORID: SOOME PRAEGUNE MAJANDUSKRIIS ON HULLEM KUI 1990. AASTAIL

SOOME PANGA ENDINE JUHTKONNA LIIGE EUROST (2013)

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s