Hispaania taganes eelarvetõotustest

Hispaania taganes eelarvetõotustest

Hispaania rahanduse eest vastutav majandusminister Luis de Guindos võttis tagasi oma lubaduse täita Euroopa Liidus kehtivaid eelarvetingimusi, kuna majanduskasvu kindlustamine olevat tähtsam.

Nagu selgitas de Guindos, viiks muretsemine paari protsendipunkti lisandumise pärast 2015. aastaks seatud 4,2 protsendi eesmärgile valitsuse tähelepanu kõrvale peamiselt väljakutselt, milleks on majanduse taastumise kaitsmine.

«Tähtis on pigem säilitada Hispaania majanduskasvu tempo,» vahendab Bloomberg Business ministri sõnu eilse eurogrupi koosoleku eel.

«Suurim risk eelarvepoliitikale on see, et Hispaania majandus aeglustub,» lisas de Guindos.

Oma suhtumisega võib Hispaania ärritada Euroopa Komisjoni, mis on alates oktoobrist hoiatanud, et peaministri Mariano Rajoy poolt hiljutiste üldvalimiste eel läbisurutud kulutuste kava ei arvestanud piisavalt eelarvepuudujäägiga, mis on euroala suurim.

Eurogrupi juht Jeroen Dijsselbloem, kelle ametikohta seesama de Guindos mullu edutult endale napsata üritas, hoiatas jaanuari alguses, et Hispaaniale eelarvega rohkem paindlikkust enam ei võimaldata…..

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s