Mis on EKRE populaarsuse saladus?

Mis on EKRE populaarsuse saladus?

Moora sõnul kergitab EKRE toetust see, et konservatiivsem osa ühiskonnast, kelle reformitaluvus on pigem ammendunud ja kes on uuemate sotsiaalsete trendide suhtes tõrjuvad, pole seni leidnud sobivat erakonda, mida toetada. Kooseluseadus või suhtumine pagulastesse pole põhjus EKRE toetamiseks. «Pigem on need toiminud äratuskellana neile, kellele on vastumeelt paratamatud sotsiaalsed muutused.

Ma pakun ka, et kooseluseadus või pagulased pole EKRE toetuse põhjus. Arvan, et ka uute sotsiaalsete reformide talumatus pole seda. Meie ühiskond tegi läbi tohutud sotsiaalsed reformid NSVL-st praegusesse transformeerudes, aga päris EKRE laadseid poliitilisi liikumisi meil ikkagi polnud.

Mina pakun, et põhjuseks on globaliseerumine laiemalt, aga kitsamalt see, et poliitika ja poliitikud on rahvast võõrdunud. Uusi ideid müüakse rahvale nii, et nii peab ja nii on õige, terve ülejäänud maailm teeb nii ja meie peame ka.  Need surutakse rahvale peale sildistamise ja süüdistustega. Heaks näiteks on minu meelest Lobjaka sünavõtud meedias:isegi terroristid on rohkem eurooplased kui teie poolharitlased siin. Ega Ilvese rahvast süüdistavad ja noomivad sõnavõtud ka palju maha ei jää.  Valija reaktsioon sellele on minu meelest loomulik.

Pagulastega seonduv on ju ka selline olnud, et tähtsad härrad Brüsselis otsustavad ja natuke vähemtähtsad härrad siis täidavad käsku, rahad tulevad Brüsselist jne. Sellist juttu ei ole, et on mingisugune “meie” kohapeal. Söö sitta nats, kui sulle midagi ei meeldi.  Tuleb teha nii nagu on õige.

Selle loo autor kirjutab minu meelest väga hästi:

“Pigem on need toiminud äratuskellana neile, kellele on vastumeelt paratamatud sotsiaalsed muutused”

Mida tähendavad paratamatud sotsiaalsed muutused? Ehk pealesunnitud ja prevaleeriva ideoloogiaga kooskõlas olevad sotsiaalsed muutused?  Paratamatud on nad vaevalt.  Paratamatud sotsiaalsed muutused on ju ka Kreekas, sest eelarve kärped on niisama paratamatud nagu gravitatsioon   🙂

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s