Zerohedge teeb keinsismi

ZeroHedge on tavaliselt esindanud austria koolkonna ja kullafanaatikute ideid. Seekord siis keinsistlik jutt:

Greece Slides Back Into Recession Amid Riots, Rewewed “Grexit” Calls

…..In the end, Varoufakis unceremoniously resigned and Tsipras agreed to a third bailout before calling for snap elections that would ultimately see the PM re-elected albeit at the helm of a party that was completely gutted by the arduous bailout talks.

As we and quite a few others warned, the new bailout and the attached terms would do exactly nothing to turn the Greek economy around. We’re all for being responsible with the budget but you can’t very well implement fiscal retrenchment during a depression unless you intend to remain in said depression in perpetuity, but alas, that’s exactly what Brussels forced Greece to do and on Friday we learn that the country has slipped back into recession…….

Minu meelest kõige väärtuslikum õppetund Kreekast oli see, et vasakpoolseid, kes on kasinuse vastu, valida ei tohi. Olgu nad marksistid, maoistid, kommunistid vms. Nad peavad täpsemalt välja ütlema, et kuidas nad kavatsevad kasinust lõpetada.  Kasinuse vastu olemisest oma retoorikas on vähe ja tõenäoliselt püüavad nad lihtsalt populistlikke loosungeid kasutades võimule saada.

Kui see viiks tõepoolest Grexitini, siis võiks öelda, et terve mõistus võitis ja seda enam saaks tõenäoliselt kahjustatud ka kohvikumarksistide maine.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s