Financing of periphery external deficits

 

Leidsin ühe hea postituse, mis kirjeldab, kuidas eurosüsteem toimib. On inglise keelne, aga see mees jagab asja.

by Kostas Kalevras

Financing of periphery external deficits

It is more than usual to read articles examining the Euro boom years which tend to suggest that capital inflows from the core funded the credit expansion in the periphery. Although that line of reasoning is not wrong when examining capital flows between countries, I do not think it is entirely correct in the case of a monetary union such as the Eurozone.

The main reason is the fact that the Eurosystem is structured in such a way that it is accommodating of capital flows between Eurozone members through overdrafts at the NCBs and unlimited Target2 credit…….

Need, kes räägivad, et ECB “rahatrükk” on inflatsiooniline, ei saa aru, kuidas keskpangad opereerivad. Eurosüsteemis “trükitakse koguaeg raha” ja seda selleks, et süsteem saaks toimida ning kokku ei variseks. Maksesüsteem ei saa toimida, kui keskpangad piiramatult süsteemi likviidsust ei anna. Mäletate, mis siis juhtus, kui ECB tõmbas Kreekal pistiku seinast välja?  See tähendas, et “rahatrükk” lõpetati, maksesüsteem lakkas toimimast.  Muidugi üks tavaline inimene ei saanud aru, mis juhtus, need olid ELA laenud ja tema sai aru, et Kreekale oli juba niigi palju laenu antud   🙂  Kogu see palagan saabki toimuda tänu sellele, et inimesed aru ei saa, mis toimub. Kreeka suhtes oli moraalne õigustus täitsa olemas, nad on üle oma võimete elanud, pidigi laenamise neile lõpetama. Kui inimesed aru saaksid, kuidas maksesüsteem(keskpangandus) opereerib, siis nad oleksid mõistnud milline seatemp see tegelikult oli.

Minu versioon selline ongi, et keskpangandus ja rahandus opereerib väljaspool poliitilist vastutusala, sest kontrollijatele (rahvale) on see täiesti tume maa. Mitte mingisugust juutide vandenõud siin pole  🙂 Eriliseks optimismiks seega põhjust pole. On palju tahta, et süsteem hakkaks avalikkuse heaks tööle, kui avalikkus sellest aru ei saa ja seda kontrollida ei suuda.  Sellised sigadused saavad ka tulevikus võimalikuks. Ka tulevikus räägib Jürgen Ligi, et Küprose krahhi põhjustas vene must raha peale seda, kui ta on oma eurokamraadidega seal pangaröövi korraldanud.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s