Love democracy? Then leave the EU

Love democracy? Then leave the EU

This will be spiked’s focus in the run-up to the referendum on 23 June: making the positive case for real, meaningful, popular democracy. For us, nothing – not job security, not even the promise of security against terrorist attack – should ever override the right of the demos to choose who governs them and to shape through public debate the political make-up of their ruling institutions.

Exit Stage Left: A Socialist Case for Brexit

Think back to the 1975 referendum on our membership of the European Economic Community. A common argument perpetuated by the ‘Yes’ campaign was that you have got to be in it to change it and to work it to your advantage. Does that sound familiar? If it doesn’t, you have probably been living under a rock for the last twelve months. I’m of the minority view on the left that we should aim to leave the European Union, whereas most of my comrades and social democrat relatives have consistently campaigned for change within Europe, a progressive Europe. I deem this an impossible task as the European Union is beyond repair…,.

Ja sõbrad, täpselt sama juttu oleme ka meie Eestis kuulnud, et küll meil pidi suur sõnaõigus olema seal, me pidime saama kaasa rääkida EL-i kujunemises jne. Kui reaalseks sinu arvates see on osutunud? Mina tunnen, et demokraatlikult mittevalitud bürokraatideni ei jõua sinu ega minu hääl. Minu meelest on see osaliselt tapnud ka avaliku diskussiooni meil kodus, sest koguaeg on midagi suurt ja püha seal Euroopas(siinkohal meenuvad omaaegsed Ansipi ja Ligi avalikud ülbitsemised). Kas sina oled rääkinud meie europarlamentääridega, kas sa tead mida head nad on seal korda saatnud? Kas niimoodi toimibki sinu meelest demokraatia? Ja asi ei ole siin üldse selles, et meie poliitiline eliit on kuidagi eriliselt halb, ilm hukas vms. Lihtsalt niimoodi ei toimu normaalne valitsemine minu meelest, olgu valitsejateks või inglid. Ja me oleme kuulnud neid vasakpoolseid kasinusvastaseid kudrutajaid, kelle plaanid on täiesti utoopilised, Merkeli käest mingid eritingimused välja kaubelda. Kas selline on nende plaan ilusast ja heast Euroopast, see on ju jama. Ka on tühi unistamine nende sisemised reformid. Seda ei saa sisemiselt reformida, kõik mis seni on tehtud ja millistest plaanidest mina olen kuulnud, on õudusunenägu. Sellesse võivad uskuda ainult majandusest ja rahandusest kaugel inimesed. Aitaks poliitiline liit koos fiskaalliiduga ja see ei lähe läbi liikmesriikides, sest vajab referendumitelt olulisest osast liikmesriikide  suveräänsusest loobumist.  Seega see jutt nagu ei päde arvamusliidritelt ja poliitikutelt, et äkki midagi muutub või äkki mõtleme midagi välja. No sittagi sa ei mõtle siin  välja.  Mõtle selle üle, kui sitt ventilaatorisse lendab, siis oled sina sitane, nemad on Brüsselis. Varem või hiljem see sitt sinna ventilaatorisse lendab sellise korralduse juures.  Igasugused Varoufakised ja Tsiprased jäävadki töölisklassi eest seisma, see on nende elustiil ja nö poliitiline pilv, milles nad ujuvad. Nemad ise ei kuulu töölisklassi ja teavad  töölistest vaid läbi Marksi teoste.

Ja veel, kui sa mõtled  EL-i tingimustes täistööhõivest  või koguni oma rahast, siis sa oled utoopiline unistaja ja sa ei saa päris hästi aru, milline neoliberaalne monstrum see on. Siin on üks dokument UK-lt, kus UK annab aru oma liigse defitsiidi osas, neil on oma raha.

http://ec.europa.eu/economy_finance/economic_governance/sgp/pdf/dbp/2015/2015-10-15_uk-ear_en.pdf

Ja mulle tundub see tõsi olevat, et see türannia, mis ei püüa meid purustada, vaid vastupidi, püüab meile head teha ja meid “päästa”, on kõige hullem türannia. EL seda kahjuks on.

fivequestions

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s