Nad ajavad mulle hirmu peale

Loe terve artikkel läbi. Mina ei tea, kui õiged need jutud on EL-i võimukoridorides levivate plaanide kohta, aga mul on ausaltöeldes hirm tekkinud tuleviku ees. Kuidas see kõik võiks mind kui lihtinimest puudutada? Nad võivad mu tänavale tõsta näiteks ja mitte üks koer ei köhi, see on vaba turumajandus, kui sinult raha või kodu konfiskeeritakse. Mitte ükski arvamusliider meil ei teinud teist nägugi, kui Küprose Bail-In-st räägiti. Kõik on nõus sellega ja võtavad seda kui paratamatust. näiteks tekib situatsioon, et riik peab su “surnuks maksustama”, no mis teha, kõik peame seda koormat jagama, asi sul enda kodu ära anda siis pole. Me oleme tegelikult vaikides pealt näinud neid neoliberaalseid eksperimente kolmandas maailmas ja me ei teinud tavaliselt midagi. Ja mul ei ole kellelegi sellest rääkida, sest meie riigi president peab mõttetuid rahvakaugeid kõnesid ja mind esindavad EP-s mõttetud europeded, isegi ei esinda, nad on kummitempli eest. Kongresside Palee.

Social Europe

by Thomas Fazi

Why The European Periphery Needs A Post-Euro Strategy

…It would essentially amount to a return to the pre-2012 status quo, with governments once again subject to the supposed ‘discipline’ of the markets (what Merkel calls ‘market-conforming democracy’), as if the 2011-12 sovereign debt crisis hadn’t made clear that financial markets are just as incapable of efficiently assessing and managing the public finances of countries as they are of disciplining or correcting themselves (which, of course, is why Draghi was ultimately forced to intervene with his bond-buying program). ‘We can’t allow a regime where markets are masters of governments… It [would be] the fastest way to break up the eurozone’, says Bofinger.

As it turns out, the scenario foreseen by Bofinger is arguably already under way: in recent weeks the yields on Italian, Spanish and especially Portuguese government debt have started surging again for the first time since 2012, reviving fears of the sovereign ‘doom-loop’ that ravaged the region four years ago. AsWolfgang Münchau writes, we are witnessing ‘the return of the toxic twins: the interaction between banks and their sovereigns’, which the journalist blames squarely on the bail-in mechanism contained in the Bank Recovery and Resolution Directive (BRRD)…….

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s