Minu kiri Rahandusministeeriumile

Tere,
minu kätte sattus üsna juhuslikult kahe Euroopa Liidu tipp-poliitiku poolt kirjutatud lühiraamat või manifest, kus nad räägivad euro raha süsteemist. Olin üsna jahmunud, kui lugesin, et euro oli algusest peale loodud vigaselt ning sellest oldi Euroopa Liidus teadlikud. Veelgi enam, see olevat kirjas olnud lausa kõikides Euroopa Liitu kirjeldavates käsiraamatutes. Millistes täpselt, seda ei oska ma teile siin öelda ja ilmselt võtan ühendust ka selle raamatu autoritega, aga arvasin, et enne, kui tähtsaid mehi välismaal tülitan, küsin oma healt ministeeriumilt.
  Raamatu autoriteks on  Daniel Cohn-Bendit ja Guy Verhofstadt ning see on tõlgitud eesti keelde, lugeda saab sellelt lingilt https://www.tarand.ee/wp-content/uploads/2012/12/e_manifest_prn-1.pdf
lk 17 selles raamatus:
 “Tõsi on, et raha sünni juures tehti oluline, saatuslik konstruktsiooniviga. 1. jaanuaril 2002, mil euro ametlikult käibele võeti, olid kasutuselevõtjad sellest veast ka hästi teadlikud. Nimelt ei saa euroraha olla edukas ilma ühise majandus- ja maksupoliitikata. Kuid kuna ei suudetud kokku leppida, kuidas viimast organiseerida, veendi ennast, et need poliitikad sünnivad iseenesest, euro kasutuselevõtu kaasaandena. See osutus tõsiseks valearvestuseks. Kümme aastat hiljem selgub, et poliitilise, majandusliku ja fiskaalliidu loomiseks pole mitte midagi tehtud. Seetõttu oli ka eurokriis ettenähtav. See oli kirjas ka kõigis Euroopa Liitu kirjeldavates käsiraamatutes.”
Raha sünni juures tehti oluline, saatuslik konstruktsiooniviga ja sellest oldi ka teadlikud, veelgi enam: see, et raha toimimiseks peab loodama majanduslik- ja fiskaalliit, oli kirjas kõikides Euroopa Liitu kirjeldavates käsiraamatutes.
1. Kas Rahandusministeerium oli teadlik sellisest konstruktsiooniveast?
2. Kas enne Euroopa Liiduga ühinemise referendumit hoidis Rahandusministeerium infot sellisest konstruktsiooniveast avalikkuse ette jõudmast?
3. Eurole ülemineku referendumit meil polnud, kuid avalikke debatte ning arutelusid ikka peeti, kas Rahandusministeerium hoidis infot konstruktsiooniveast avalikkuse ette jõudmast enne eurole üleminekut?
4. Kas Rahandusministeerium on seisukohal, et euro on sündinud olulise ja saatusliku konstruktsiooniveaga?
5. Kui 4 jah, siis kas Rahandusministeerium on teinud kampaaniaid, mis informeeriksid avalikkust euro olulisest ja saatuslikust konstruktsiooniveast?
6. Kas Rahandusministeerium on seisukohal, et euroga jätkamiseks on vaja fiskaalliitu Euroopas? (küsimus ei ole maailmavaateline)
Tänan,
Kristjan Andre
Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to Minu kiri Rahandusministeeriumile

 1. Sk408 ütles:

  Palun saada see kiri ja vastus hiljem ka ajalehtedele.

   • sk408 ütles:

    Updates?

    • Kristjan ütles:

     Vaatasin just praegu üle mailboxi, et äkki on praegu tulnud vastus. Tühjus. Kindlasti jõudis kiri nendeni, mul annab alati teada, kui midagi valesti on ja kiri läbi ei lähe. Proovi sina. tegelt arvan, et oleme naiivikud. Ei rahandusministeeriumis, meie valitsuses ega ka riigikogus ei huvita kedagi need küsimused. Misasja? Vaba turmajandus, mingi hull plõksib siin. Nad kõik mõtlevad oma poliitilisele karjäärile ja kardavad midagi poliitiliselt ebakorrektset öelda. ega nad vast ei oskagi öelda.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s