The Limits of understanding of MMT

Neil on  väga hea postituse kirjutanud. Kui sind huvitab kaldorlaste argument MMT vastu, siis Neil on minu meelest väga efektselt selle seljatanud. Mõned punktid, et alata. Kui tegemist on  riigiga, millel puuduvad reaalsed ressursid, et iseseisvalt toime tulla, siis mitte mingisugune finantsvõlurlus siin  ei aita, MMT imesid ei tee ja rahvas rahast söönuks ei saa. Mis puudutab maksetasakaalutuse või kaubandusdefitsiidi “probleeme”. Et kaubandusdefitsiit saaks üldse tekkida, selleks PEAB välismaa säästama koduriigi valuutas. Seda pole tarvis rahastada või finantseerida, see saab juhtuda siis ja ainult siis, kui välismaa säästab koduriigi valuutas. (tegelikult on ka veel selline võimalus, et koduriik on säästnud välisvaluutas eelneval perioodil ja kulutab nüüd seda). Kui välismaa kasutab koduriigi vastu dumpingut, et selle tootmisvõimsused hävitada, siis loomulikult võib see kahjulik olla koduriigile, aga see ei tee olermatuks, et eksport on reaalne kulu ja import on reaalne tulu. Loe tervet postitust.

by Neil Wilson

The Limits of understanding of MMT

Muidugi võib rääkida, et taevas kukub pähe, kui kurss kukub jne. Venemaal näiteks on kõvasti kukkunud, lisaks veel madalad naftahinnad ja poliitiliselt ebasoodne keskkond, aga ei kuku taevas pähe venelastele.  Fikseeritud kursi korral oleks nad ammu käpuli olnud.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s