YV

Vaata 28:00 pealt. YV räägib sellest, kuidas tema Euroopa korda teeks. Esiteks rekalibreeriks QE-d ja teiseks laseks Euroopa Investeerimispangal võlakirju väljastada ning see siis investeeriks 5-6% EL-i SKP-st.

QE ei tee praktiliselt midagi ja EIP-d ei juhi demokraatlikud jõud. Siin on minu jaoks väga oluline moment ja see ilmselt vastab ka küsimusele, et miks me sellises jamas oleme. Hea küll, ta ei ole õiges paradigmas ja olgu see QE, aga EIP-l ei ole mingisugust mandaati valijalt. Vasak- ja parempoolsed räägivad demokraatiast suusoojaks, sest nii on ilus rääkida ja nii peab. Tegelikult on mõlemad valmis sellest teerulliga üle sõitma, kui see ülesõit ühtib nende poliitilise agendaga. Loomulikult ei ole meil EIP-s “head Varoufakist”, vähemasti mitte igavesti ja siis oleme jälle lõhkise küna ees. See ongi ju probleem praegu.

Tehnilisi variante on rohkem, et kuidas euro tööle saada, aga need pole praktikas teostatavad. See ei tundugi nende “arhitektide” eesmärk olevat. Nad käivad erinevaid variante  ja”tarku” plaane välja ning siis naudivad seda aupaistet. Ma olen veendunud, et YV-st kutsutakse raha eest esinema, pakutakse talle mõnda prestiižikat konsultandi kohta jne. Raamatu on ta Kreeka saagast juba kirjutanud minu teada. He is cashing in ja tal on see suures osas õnnestunud siiani, sest valdav enamus tema fännklubist näeb teda kangelasena. Kahjuks ei saa nad aru, et Varoufakisel puudub igasugune töötav plaan. EL.-i asjades orienteeruv inimene ütleks talle kohe seda, et ta on utoopiline unistaja.

Ta kõlab heatahtlikult, aga ega eurot ka halbade inimeste poolt ei loodud. Ma saan mingil määral aru tema rahvuslike valuutadele ülemineku vastasusest. Täistööhõivet loota vaevalt et tasub sellistes tingimustes, pigem ikka ebastabiilsust. Ajalugu näitab siiski, et majanduskriisidest saavad iseseisva valuutaga riigid märksa kiiremini üle, kui see eurotsoonis praegu toimunud on.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s