Imaginaarsed töölised

imaginary boyfriendsÜks naeruväärsemaid aspekte marksistide ja vasakanarhistide juures on see, et nad tihti väidavad, et nad räägivad töölisklassi eest. Tegelikult toetavad töölised palju enam konservatiive. Vasakpoolsete töölisklassi eest võitlemine ja rääkimine on ettekujutus ja ideoloogiline illusioon selliste inimeste jaoks. Ma ei kahtle, et paljud ise ka usuvad seda.

Minu arvates peab vaatama töölisi reaalses maailmas. Vasakpoolsed on valgusaastate kaugusel siin töölisklassist, sest nende vaated lähevad vastu tööliste vaadetele. Massiline immigratsioon ja lahtised piirid kahjustavad reaalses maailmas töölisi, sellepärast on see teema nende jaoks ka oluline. Mida marksistid ja vasakäärmuslastest anarhistid ütlevad selle peale? Nad teesklevad, et tööliste hoiakud ei ole sellised või siis ütlevad, et need töölised on ajupestud, hirmutatud vms, ühesõnaga fantaasia. Nad ise töötavad üht- või teistpidi valitsusele või on rikaste vanemate võsukesed ja tavaliselt massimmigratsioon nende töökohti ja heaolu otseselt ei ohusta, nad vaatavad sellele ülevalt alla. Või nagu Bill Mitchell ütleb, kui cappuccinot rüüpavad ja croissanti peale hammustavad.

Peavoolu vasakpoolsed on kiindunud neoliberalismi ja samuti toetavad massimmigratsiooni. See on peamine põhjus parempoolsete, populistlike poliitiliste jõudude populaarsuse tõusuks. UKIP, National Front, AfD, Donald Trump,PVV, EKRE jne. Need poliitilised jõud saavad kiidelda, et neid töölised tegelikult ka toetavad, nad tõesti teevad seda. Ja siis need vasakpoolsed irvitavad Trumpi toetajate haridustaseme vms üle. Selle asemel, et endalt küsida, miks töölised neid ei toeta. See on paljude vasakpoolsete loosung: ma seisan tööliste eest. Imaginaarsete tööliste eest seisad, sest töölised sind ei toeta.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s