Simon Wren-Lewis

i knew about mmt before it was coolSimon Wren-Lewis kirjutas postituse MMT-st oma blogis

MMT: not so modern

Väidab tavapärast: me teadsime seda kõike. Me teadsime, et UK või USA valitsus ei saa maksevõimetuks muutuda jne.

Paistab, et MMT-lased on teda raamatupidamisega tüüdanud, palub, et ärge hakake makromajanduslikest identiteetidest kirjutama.

Ma jätsin kommentaari, kus ütlesin, et Krugman küll ei teadnud, kui Jaapani ja Itaalia valitsuse võlakirjade intressimäärade erinevuse üle pead murdis. Peale seda, kui MMT-lased talle asja seletasid, kirjutas postituse, kus väitis, et eurotsooni riigid muutusid euroga liitudes kolmanda maailma riikideks, mis laenavad nüüd võõrvaluutas.  Nimetasin peavoolu majandusteadlasi šarlatanideks ja panin nimekirja sinna neist, kes väitsid, et USA võlg kujutab endast suurt ohtu (siin üleval on nupu all these are pseudoscientists).

Need majandusteadlased olid vait siis, kui Kristjan Lepik koos Jürgen Ligiga loenguid pidas valitsuse võlast ja ütles, et USA võlg ei erine kuidagi majapidamise võlast. Nad olid vait siis, kui Varblane lollusi kirjutas Jaapani võla kohta meie ajalehtedes. Nad olid vait siis, kui Arrak rääkis üle enda võimete elamisest jne.

hea kommentaar tema postituse kohta:

They are feeling threatened, is their ego and whole career at play here… be gentle… not! The idiots in ivory towers are responsible for ruining millions of lives and never hold accountable for their bogus theories.

 

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s