Donald Trumpi toetus

Mõned artiklid võib leida, mis asja sisu näevad seoses Trumpiga. Ei mkaksa arvata, et suur osa ameeriklasi üleöö rassistideks hakkasid, aga peavoolu meedia näeb seda üldiselt just sellisena, Trumpi toetavad rassistid ja ksenofoobid.

Is Trump capitalising on neoliberalism’s failure?

….Support for Donald Trump is not because people are pining for a racist in the White House, but because they are frightened and sick of seeing an erosion of a fair deal which offers hard working people a chance to make a good living. Trump has been able to channel this disgruntlement into a xenophobic fear of migrants, Muslims, and countries such as China.

Trump’s pitch articulates the populist backlash against liberalism, and given the current scenario, only Bernie Sanders offers some hope to address it, if US voters decide to back him, instead of opting for the status quo under Hillary Clinton. 

 

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Donald Trumpi toetus

  1. mihkel ütles:

    Lähtudes ameerika rahva huvidest tundub mulle, et Trumpil on vist suuremad võimalused midagi nende heaks ära teha kui senaator Sandersil, sest viimane on endale nii palju vett peale tõmmanud (mängib väga tagasihoitult oma rivaali vastu, 90% maksude jutt, “valged ei tea mis on vaesus”, “sotsialism” jne mida lihtsalt tavaline valija ei taha kuulda) – ja ta šansid tunduvad järjest väiksemad. Iseenesest kahju, sest tema taga on head MMT mõtlejad.

    Trumpist kirjutab oma blogis vahel ka nt Mike Norman – et tal on vähemalt mingisugune arvestatav plaan, et ta saab aru mida väliskaubandusega saavutada saaks, samuti saab aru riigi sees kulutamisel sotsiaaltoetuste olulisusest jne.

    Mulle tundub, et meediakajastustes (mis on niigi tema vastu väga ebaausad olnud) on nüüd teatud jõudude pingutused suunatud sellele, et just eelkõige Sandersi valijaid vastandada Trumpiga – ilmselt selleks, et nad Clinton/Trump valiku korral protesti märgiks Trumpi ei valiks (ehkki loodetavasti ikka valivad, kui status quod ei taha).

  2. Kristjan ütles:

    Trumpi ja Sandersi majanduslikud plaanid kattuvad üsna suures osas. Kas Trump on rassist? Arvan, et mitte rohkem, kui seda on teised poliitikud. Ta ei ole poliitkorrektne. Jätab endast sellise mulje, et ta tegelikult ka tahab midagi muuta. Sanders on pehme kaisukaru. Arvan, et Trump kui nähtus lainetab nüüd üle terve maailma. Siin ei ole ainult majanduses asi, meedia suukorvistamine ja üldse avaliku diskussiooni suukorvistamine, sa pead olema liberaal, kui sa ei taha põlu alla sattuda jne.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s