Jaapani Keskpangal pole varsti enam valitsuse võlakirju, mida osta

Japan Is Fast Approaching the Quantitative Limits of Quantitative Easing

The Bank of Japan is running out of government bonds to buy.

The central bank’s would-be counterparties have become increasingly unwilling to sell the debt that monetary policymakers have pledged to buy, and the most recently issued 30-year Japanese bond didn’t record a single trade during a session last week as existing owners opted to hoard their holdings.

Ma rääkisin mõned aastad tagasi ühe meie õppejõuga sel teemal, kes on avalikkuses üsna tuntud. Jutt oli USA võlast peale seda, kui ta oli raadiointervjuus rääkinud tavapärast jama. Ma ütlesin talle, et USA võla “äramaksmine” on niisama lihtne nagu ühtede kontode debiteerimine FEDis ja teiste kediteerimine. Tema teatas selle peale, et sel on hävituslik mõju valuutale. Nüüd tuleb välja, et Jaapani Keskpangal pole varsti enam võlakirju, mida osta, aga jeen hävinenud pole. Vastupidi, jeen on tõusnud 2016 ja on üks tugevamaid valuutasid maailmas. Hea küll, see inimene ei saa monetaarsüsteemist aru, aga kui sellistele midagi öelda või viidata, et näe, sul ei olnud õigus, siis nad teatavad: me teadsime seda kõike.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s