Finnish lawmakers discuss possible referendum on euro exit

Finnish lawmakers discuss possible referendum on euro exit

Finland’s lawmakers have held a debate over a citizen petition that demands a referendum on a possible exit from the European single currency euro as a remedy to economic woes of the Nordic country.

The rare parliamentary debate was held on Thursday after some 53,000 Finns signed the petition to put the issue on the chamber’s agenda.

The appeal demands a referendum to review Finland’s euro membership amid the country’s poor economic performance and rising unemployment.

The petition would need to pass several stages in the parliament before reaching a final plenary vote and a possible referendum. The next stage would be a discussion on the initiative at the relevant parliamentary committee.

Opinion polls indicate the country is unlikely to exit the common currency, but the success of the petition shows the high level of public dissatisfaction with the economic situation and the government’s austerity policies.

According to a December poll by public broadcaster YLE, 54 percent of Finns supported remaining in the euro zone, while 31 percent wanted to leave. Asked whether Finland would do better outside the euro zone, 44 percent answered yes…….

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to Finnish lawmakers discuss possible referendum on euro exit

 1. Tiina Vaga ütles:

  Olen seda blogi lugenud rohkem, kui ma tavaliselt kellegi blogi loen. Kas euro võetigi omaks soovmõtlejate poolt? Küll hiljem näeb, ärge praegu segage?

 2. Margus Eimre ütles:

  Suure Depressiooni ajal (aga ka varem ja hiljem) oli oluline leida probleemile põhjused ja võimalikud lahendused. Sellest sõltuvalt oli tekkinud kolm kolm suuremat liikumist, kus igaühes ka oma soovmõtlemised:
  Päewaleht, nr. 273, 6 oktoober 1932:
  Pan-Euroopa muutub sõjakaks?
  Nende doktriin on omandamas dogmaatilise ilme, teda peab wõtma wastu kas terwikuna wõi lükkama sellisena tagasi. Mõistuse analüüsi pehmendamiseks katsuwad pan-eurooplased oma liikumisele luua müstikat sümbolite, lippude, wappide, wimplite, wormiriiete. muusika, kirjanduse ja kunsti hulkatõmbamisega. Head eeskuju neile selleks annawad kommunism ja hitlerlus kaks woolu, kelle wastu pan-euroop-lased peamiselt waenuwäljale ratsutavad. Ka kommunistlik ja rahwussotsialistlik doktriin on küllalt äbarikud, kuid sellegipoolest on nad suutnud endaga tõmmata kaasa miljoneid ja miljoneid inimesi. Teoreetiliselt wõttes peaks see ka Pan-Euroopal õnnestuma. Erinewuseks on wahest see, et kommunism ja hitlerlus leiawad pinda praeguse ühiskonna opositsiooni-kihtidelt, kuid pan-eurooplus peaks mobiliseerima otse praegused kandwad kihid, liberaalse kodanluse, kes aga iseenesest kõige wintskem ja kõige waewalisemalt tuldwõttew materjal. Äärmuste poolt ähwardaw kadu peaks wõtma wäga tunduwa iseloomu, siis alles wõiks pan-eurooplus saada jalad alla. „Ärge olge leiged, erapooletud.” hüüdis seepärast kongressi awakoosolekul liikumise juht krahw Coudenhove-Kalergi,. „olge kas paneurooplased, kommunistid wõi rahvussotsialistid“. Näib, et pan-eurooplus kommunistide ja rahwussotsialiStide eeskujul tahab sõnadelt minna nüüd üle tegudele. Senise Pan-Euroopa uniooni asemel, mis tegutses waid kirjastamise ja suusõnalise propaganda korraldamisega, loodi nüüd Baaseli kongressil Euroopa erakond. See peab awama osakonnad kõigis Euroopa riikides ja sööstma poliitilisse ellu, astuma wõitlusse kitsasrahwuslike huwidega ja õpetama tooma ohwreid ühise Euroopa, Euroopa riikide liidu heaks.
  http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=paevalehtew19321006.2.5#

  • Kristjan ütles:

   Et mõnes mõttes on see vana etenduse kordus. Sa oled kas pan-eurooplane või kommunist, rahvussotsialist.

   Nad ajavad Pan-Euroopa ideed sama visadusega ja imestavad tulemuste üle, nende idee on ju üllas ja hea, miks siis ometi inimesed nii rumalad on ja EKRE-sid valivad?

   Seoses Euroopaga räägitakse alati, et tugevad rahvusriigid loovad eeldused sõjale. Võib olla hoopis meeleheitlik püüd rahvusdemokraatiaid lammutada?

   Majandus on teisejärguline, kui utopistlikud unistajad amokki tantsivad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s