Junckeri seifis on salaplaan Brexiti puhuks

Junckeri seifis on salaplaan Brexiti puhuks

…..Prantsuse ametnikud tahavad iga hinna eest vältida Brexiti nakkuse levimist teistesse liikmesriikidesse ning isikute nagu Marine Le Pen populaarsuse puhangut. Seetõttu on nad täis otsustavust saata karm ja karistav signaal sellest, kuivõrd kalliks kujuneb lahutus Suurbritanniale.

«Tagajärgede tühisena näitamine või minimeerimine oleks Euroopale risk,» ütles üks kõrge Prantsuse ametnik. «Tagajärgede printsiip on väga tähtis – kaitsmaks Euroopat.»

Üks teine juhtiv Euroopa poliitik lisas: «Edukas Brexit oleks Euroopa Liidu lõpp. Seda ei tohi juhtuda.»

Kõnelusi ümbritsev saladuseloor teeb plaanide sügavuse ja staadiumi hindamise keerukaks. «Me räägime, aga plaani pole. Me ei või midagi kirja panna,» ütles üks ametnik. Teised kinnitasid, et Pariis ja Berliin on kavandi kirjutamisega algust teinud.

Olemas on vähemalt üks varuplaan Brexiti puhuks. See lebab luku taga Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri kabinetiülema kontori seifis – mullusuvise Grexiti plaani peal.

Kui tõsiselt neid Financial Times’i “kuulujutte” võtta saab, on iseasi. Selge on aga see, et kõik viitab praegu niisugusele grupimõtlemisele, kus ilusa utopistliku idee nimel ollakse valmis “rumal rahvas” jalge alla tallama, sest eliit arvab end teadvat, mida rahvale vaja on ja mis neile hea on. Mina selle referendumi tulemusi ennustada ei oska, ei pea tulemust küll vähetähtsaks, aga küsin endalt nii: kui edukas saab selline liit olla pikas plaanis? Sa vast tead, kuidas ma vastaksin niisugusele küsimusele. Jah, ma olen heast elust lolliks läinud? Ma ei osanud tänulik olla NSVL-u liidritele, et need mind hea eluga kostitasid ja ei oska tänulik olla ka eurokraatidele, kes kõik ja rohkemgi veel on minu heaolu parandamiseks teinud.

Kuulsin raadios rääkimas eile ühte liberaali, mentaliteedilt “twitteri avangardist”, kes rääkis vihast ja vihkamisest seoses EKRE-ga ning väitis, et ka Trump on Ameerikas populaarne. “Sina oledki see põhjus, miks Trump, EKRE ja paremäärmuslus Euroopas populaarne on”, mõtlesin omaette.

Ma soojalt soovitan sul lugeda seda artiklit:

Why Won’t They Listen?

You’re smart. You’re liberal. You’re well informed. You think conservatives are narrow-minded. You can’t understand why working-class Americans vote Republican. You figure they’re being duped. You’re wrong….

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s