Investorid peavad hakkama arvestama Trumpi võiduga

Investorid peavad hakkama arvestama Trumpi võiduga

Üha suurem hulk Ameerika valijatest toetab Trumpi, kuid investorid ja Wall Street endiselt ei suuda uskuda, et Trump võib võita.

Tuntud investor ja DoubleLine Capitali tegevjuht Jeffrey Gundlach prognoosis juba jaanuaris Trumpiüldvõitu ja lisas, et Wall Street on täiesti sünkroonist väljast ülejäänud riigiga, kirjutab Äripäev.

Trumpi puhul on tuleviku ennustamine keerulisem, sest ta on jäänud üldsõnaliseks ja pealiskaudseks väga paljudel teemadel, kuid tema maksuplaan on ainus konkreetne asi, mille ta on välja pakkunud.

Trump tahab märkimisväärselt alandada inimeste ja ettevõtete maksukoormust ning suurendada kulutusi sõjaväele ja taristule. Ühendriikide Tax Foundationi andmeil tooks ainuüksi Trumpi maksuplaan tema kahe ametiaja jooksul kaasa 10 triljoni dollarilise eelarvedefitsiidi, mis oleks ettevõtetele suurepärane poliitika, sest nende kasumid tõuseks ja ekspertide sõnul oleks see pikas plaanis aktsiatele positiivne.

Pane tähele, kuidas kogu paradigma hakkab muutuma. Mõne aasta pärast võivad sulle needsamad inimesed rääkida, kes paari aasta eest ütlesid, et defitsiidid on jätkusuutmatu, enda laste arvelt elamine, et defitsiidid on positiivne majandusele. Ära arva, et sa ise samasugune pole, aga lihtsalt mõnes teises valdkonnas tõenäoliselt.   🙂

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s