Investorid peavad hakkama arvestama Trumpi võiduga

Investorid peavad hakkama arvestama Trumpi võiduga

Üha suurem hulk Ameerika valijatest toetab Trumpi, kuid investorid ja Wall Street endiselt ei suuda uskuda, et Trump võib võita.

Tuntud investor ja DoubleLine Capitali tegevjuht Jeffrey Gundlach prognoosis juba jaanuaris Trumpiüldvõitu ja lisas, et Wall Street on täiesti sünkroonist väljast ülejäänud riigiga, kirjutab Äripäev.

Trumpi puhul on tuleviku ennustamine keerulisem, sest ta on jäänud üldsõnaliseks ja pealiskaudseks väga paljudel teemadel, kuid tema maksuplaan on ainus konkreetne asi, mille ta on välja pakkunud.

Trump tahab märkimisväärselt alandada inimeste ja ettevõtete maksukoormust ning suurendada kulutusi sõjaväele ja taristule. Ühendriikide Tax Foundationi andmeil tooks ainuüksi Trumpi maksuplaan tema kahe ametiaja jooksul kaasa 10 triljoni dollarilise eelarvedefitsiidi, mis oleks ettevõtetele suurepärane poliitika, sest nende kasumid tõuseks ja ekspertide sõnul oleks see pikas plaanis aktsiatele positiivne.

Pane tähele, kuidas kogu paradigma hakkab muutuma. Mõne aasta pärast võivad sulle needsamad inimesed rääkida, kes paari aasta eest ütlesid, et defitsiidid on jätkusuutmatu, enda laste arvelt elamine, et defitsiidid on positiivne majandusele. Ära arva, et sa ise samasugune pole, aga lihtsalt mõnes teises valdkonnas tõenäoliselt.   🙂

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s