Rahvusriik töötab

Rahvusriik elab ja vaatamata sellele, et öeldi “ei” eurole ning EL-ile, pole nad jäänud isolatsiooni, majandusel läheb hästi ning Islandi inimesed otsustavad ise oma turistide arvu.

Island soovib turistide arvu piirata

Lennuühendus Islandiga on viimastel aastatel järjest paranenud, mistõttu on saareriiki leidnud tee ka üha rohkem turiste.

Eelmisel aastal külastas 330 000 elanikuga saart lausa 1,6 miljonit turisti, mistõttu on valitsus hakanud seda suurt voolu piirama, vahendab Lonely Planet.

Nüüdsest kehtib piirmäär, kui kauaks saab oma tuba läbi Airbnb majutusportaali üürida. Kokku võib aastas anda oma tuba üürile 90 päeva ning selle eest tuleb maksta ka maksud. Ühtlasi peab rentija uue seaduse järgi küsima enne luba kõikidelt teistelt elanikelt, enne kui võib toa Airbnb portaali välja sättida.

Airbnb võeti sihikule, sest viimase aasta jooksul on broneeringute arv tõusnud seal lausa 124 protsenti, millega on kaasnenud ka Reykjavikis maja hindade tõus. Paljud kohalikud on ka kurtnud, et pealinnas liigub juba liialt palju turiste ning nad ei soovi, et Reykjavik oleks kohaliku-vaba linn.

Ühtlasi soovitakse veel piirata turistide arvu populaarsetel matkaradadel ning luua rahvusvahelised lennuliinid teistesse linnadesse, et Reykjaviki mitte üle koormata.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Rahvusriik töötab

  1. Vello ütles:

    Ma lugesin su postitust Nihilistis http://nihilist.fm/tana-mangid-saksofoni-homme-reedad-kodumaa/
    Vaikus?

    • Kristjan ütles:

      Ega need minu tekstid sinna eriti hästi ei sobi. Valdav enamus seal on neoliberaalid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s