Rahvusriik töötab

Rahvusriik elab ja vaatamata sellele, et öeldi “ei” eurole ning EL-ile, pole nad jäänud isolatsiooni, majandusel läheb hästi ning Islandi inimesed otsustavad ise oma turistide arvu.

Island soovib turistide arvu piirata

Lennuühendus Islandiga on viimastel aastatel järjest paranenud, mistõttu on saareriiki leidnud tee ka üha rohkem turiste.

Eelmisel aastal külastas 330 000 elanikuga saart lausa 1,6 miljonit turisti, mistõttu on valitsus hakanud seda suurt voolu piirama, vahendab Lonely Planet.

Nüüdsest kehtib piirmäär, kui kauaks saab oma tuba läbi Airbnb majutusportaali üürida. Kokku võib aastas anda oma tuba üürile 90 päeva ning selle eest tuleb maksta ka maksud. Ühtlasi peab rentija uue seaduse järgi küsima enne luba kõikidelt teistelt elanikelt, enne kui võib toa Airbnb portaali välja sättida.

Airbnb võeti sihikule, sest viimase aasta jooksul on broneeringute arv tõusnud seal lausa 124 protsenti, millega on kaasnenud ka Reykjavikis maja hindade tõus. Paljud kohalikud on ka kurtnud, et pealinnas liigub juba liialt palju turiste ning nad ei soovi, et Reykjavik oleks kohaliku-vaba linn.

Ühtlasi soovitakse veel piirata turistide arvu populaarsetel matkaradadel ning luua rahvusvahelised lennuliinid teistesse linnadesse, et Reykjaviki mitte üle koormata.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Rahvusriik töötab

  1. Vello ütles:

    Ma lugesin su postitust Nihilistis http://nihilist.fm/tana-mangid-saksofoni-homme-reedad-kodumaa/
    Vaikus?

    • Kristjan ütles:

      Ega need minu tekstid sinna eriti hästi ei sobi. Valdav enamus seal on neoliberaalid.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s