Brexit ja Trumpi globaalne mõju

Will Anyone on the Left Stand Up for Brexit?

….Much of Britain’s left perceives the EU as some sort of enlightened force for good but this isn’t a notion that stands up to much scrutiny. Has it formed a bulwark against US imperialism as we were told it would? Not at all, European leaders have meekly followed America’s neo-conservative agenda leading to disaster. Indeed, Europe’s refuge crisis is the direct result of the Western establishment’s gauche attempts at terraforming Iraq, Libya and Syria into groves of economic opportunity for the few. Sadly, the recent terrorist attacks on European soil haven’t raised the right questions about events both at home and abroad. Instead of trying to curb civil liberties and drop more bombs, European leaders ought to be considering the deeper reasons for discontent. Is Brussels’ Molenbeek district really a hotbed of jihadist sentiment because of few internet videos and radical clerics or does it have more to do with the 40 per cent unemployment rate of Muslim men?[ix] Is a foreign policy that supports the continued ruination of Muslim lives abroad ever going to be compatible with amicable relations at home? The EU’s eastward expansion has also played a part in the bloody civil war in the Ukraine and heightened tensions with Russia.[x]

Then we have economic policy which has been a disaster. Where was the European sense of fraternity when Greece as in trouble? It completely disappeared. Europe’s leaders chose to protect their failed bankers and broken single currency and throw the Greek people under a bus. Of the 240 billion Euros that was ‘given’ to Greece in 2010 and 2012 a miniscule amount actually went to improving the lot of the Greek people, the vast majority found its way into the coffers of financial institutions.[xi] Compare this to Iceland which sits outside of the EU. Its response to the financial crisis was not to kotow to bankers but to jail them. The government didn’t seek to absorb all the country’s private banking debt but put its people first and financial institutions second.[xii] The Icelandic economy has now recovered to a size above its pre 2008 peak, a target far away from the likes of Greece. While the Goldmanite European Central Bank chairman Mario Draghi prepares to pump money into a corporate black hole….

Tundub, et vasakpoolsetest reeglina asja pole. Nende prioriteedid on mujal. Trump on kindlasti “purjus onu sinu pulmas”, kes su sõbrannadega tantsida püüab ja lolli juttu ajab, aga neoliberalismi vastane on ta küll. Tõenäoliselt on Trump parim, mis praegusel ajal Ameerika poliitikas juhtuda saab. Brittide referendumi tulemusi ma endiselt ennustada ei julge, selles olen veendunud, et Trump saab presidendiks. Veendunud selles mõttes, et ega ma tulevikku ennustada ei oska, võib olla tehakse talle atendaat vms, aga praegust jälgides ei näe ma konkurenti talle. Trump ignoreerib fakte, sest ta teab, et faktid poliitikas edu ei too. Sellepärast pole see valdkond tema jaoks tähtis. Hillary kampaania on rongiõnnetus. Näiteks Hillary esitab selliseid tweete:

Donald Trump’s foreign policy is already making Americans less safe, and he’s not even president (yet).

Siin Hillary palub sul ette kujutada Trumpi Valges Majas. Harju Trumpi kui presidendiga! Ta veel ei ole seda, kohe jõuab! Trump ei tee selliseid vigu. Trump on super selles valdkonnas. Selline tweet isegi paneb mind kahtlema, kas Hillary pole mitte Trumpi promomas.  See on  superloll viga. Kui sa mäletad, siis Trumpi hüüdnimed on tema oponentidele külge jäänud seni, Low Energy Jeb jne.

Viimane Trumpi teemaline rant on seoses mehhiklasest kohtunikuga. Trumpi süüdistatakse rassismis, sest ta ütles, et kohtunik oli kallutatud, kuna ta on mehhiklane ja Trump tahab ju müüri ehitada. Kas see on rassistlik, aga näiteks see ei ole, et kui Ameerikas valitakse kohtusse vandemehi, siis püütakse erinevast rassist inimesi saada? Miks ei võiks kõik mustad või valged olla? Kas te süüdistate kedagi kallutatuses nende nahavärvi alusel? Te olete rassistid? Kas te püüate väita, et kohtunik Trumpi asjas on robot, kes pole mõjutatud eelnevatest kogemustest enda elus? Nagu sa näed, pole see sugugi must-valge. Kas see on fakt, et Trump on rassist, kuna süüdistas kohtunikku kallutatuses tänu tolle rahvusele? Ei, see pole fakt. Üks on poliitkorrektne viis (praegu aktsepteeritav) kedagi rassismis süüdistada. See on osa meie reaalsusest. Ma väidan, et Trump muudab meie reaalsust, mõne aasta pärast tunduvad asjad, mis täna näisid loomulikena, enam mitte nii loomulikud. Trumpi mõju on globaalne.

Trump mõtleb teisiti kui enamus. Tema oponendid ei saa sellest aru.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s