Kallas: kuidas pankades seisev raha kätte saada, on mõistatus

Kallas: kuidas pankades seisev raha kätte saada, on mõistatus

«Tänasel päeval on majanduskasv kui poliitiline prioriteet liikunud tagaplaanile. Rohkem köidab avalikkuse tähelepanu vaesuse vähendamine, võitlus võõramaalaste vastu või poolt, kooselu, Brexit, Ameerika presidendivalimised. Ja muidugi meelelahutusüritused. Majanduskasv ei näi poliitilise toetuse võitmisel enam kuigi tähtis olevat,» rääkis Siim Kallas. «See viitab, et üldiselt ollakse majandusolukorraga rahul. Meie majanduskasv jääb siiski maha mitmete naabrite omast ja ka maailmamajanduse kasvust.»

«Täna raha lihtsalt seisab pankades. Kuidas seda raha kätte saada ja reaalmajandusse suunata, see on mõistatus,» sõnas ta. «Otsitakse innovaatilisi investeerimisvõimalusi. Lahendusi on peamiselt leitud väiksemate ettevõtete rahastamisel….

Siin on nüüd vahe peavoolu majandusmehe ja MMT-lase vahel. MMT jaoks ei ole mingit mõistatust, raha ei ole vaja pankadest kätte saada. Puudu on nõudlusest majanduses. Adresseerige seda fiskaalselt, suurendage sotsiaaltoetusi, makske inimestele suuremat palka, alandage makse vms. Kassaaparaadid tuleb tööle panna, majandust ajab tagant müük, rahast pole pankadel kunagi puudus.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s