Free Movement of Capital + Open Borders = Neoliberalism

by Lord Keynes

Free Movement of Capital + Open Borders = Neoliberalism

How many times do you have to have it explained to you?

Repeat 10 times before going to bed:

Free Movement of Capital + Open Borders = Neoliberalism.

In extreme form, it would be laissez faire capitalism of the worst type, which Murray Rothbard, in his heyday, would have salivated over.

There is nothing wrong in principle with carefully controlled immigration, and it is a perfectly good left-wing point of view. The current generation of young leftists educated in Postmodernist, regressive left, open borders nonsense needs to understand this ASAP.

Some of our best, most decent and brilliant left-wing politicians understand the truth, but you just haven’t bothered to listen:

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Free Movement of Capital + Open Borders = Neoliberalism on saanud 2 vastust

 1. Maadel ütles:

  Vaba tööjõu liikumine tuleks lõpetada? Selle all mõtledki lahtiste piiride poliitikat? See oli peamine põhjus paljude jaoks Eestis EL-i astumise poolt. Noorem generatsioon on välismaale tööle läinud ja ka praegu on see üks peamisi põhjusi nende jaoks Euroopa Liitu toetada.

  Suurbritannia ei ole eurotsoonis ja eurot on raske süüdistada nende väljaastumise põhjustes.

  • Kristjan ütles:

   Eesti on vaene võrreldes Suurbritanniaga ja siin on palgad väikesed. Muidugi tahavad eestlased võimalust omada, et välismaale saaks tööle minna. See küsimus tuleks konteksti panna. Kas ma tahan, et kasinuspoliitika tagajärjel kõrge tööpuuduse käes vaevlavatel eestlastel poleks sellist võimalust? Ei taha. Aga lahtiste piiride poliitika ei tööta praeguse korralduse juures ja britid ka selgelt oma tahet väljendasid selles osas. Praeguse korralduse juures peab olema riikidel võimalus kontrollida immigratsioonipoliitikat. See on jälle mõneti kauge probleem Eesti jaoks, sest siia eriti tulla ei taheta.

   Ühine keskne majanduspoliitika suuresti puudub EL-l, seega on see liikmesriikide õlul praegu. Seda ajada ei saa, kui sa seisad silmitsi kontrollimatu immigratsioonitulvaga. Et briti valja oli minu meelest targem kui poliitiline eliit, kuigi ideetust on mõlemal pool seda referendumit.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s