Veel üks nael EL-i kirstus?

Switzerland set to ask EU for limited migration curbs: president

Switzerland will propose in talks with Brussels that it should be allowed to protect economic sectors in specific regions against immigration from the European Union, its president told a Sunday newspaper.

Switzerland only has until February to implement a binding 2014 referendum demanding limits on the influx of foreigners to a country whose population is already a quarter foreign.

But a blanket curb on immigration would torpedo a set of interlinked bilateral economic accords under which Switzerland agreed to allow free movement of people….

2014. aastal oli Šveitsis referendum ( “natsid” võitsid tollel referendumil), mille kohaselt peab valitsus hakkama immigratsiooni piirama. See on koledas vastuolus kapitali ja tööjõu vaba liikumisega, millele Šveits on alla kirjutanud. Referendum on valitsuse jaoks siduv ja aega on veebruarini selle rakendamiseks. Ühelt poolt on see vastuolus EL-i aluspõhimõtetega(Šveitsil on bilateraalne kaubanduslepe EL-ga), teiselt poolt oleks see järjekordne võit euroskeptikutele: näe rahva tahe ei maksa midagi EL-i jaoks.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s