The Italian Job

5-Star surge and banking woes deter Italy’s bond investors

Italy led a move higher in southern European bond yields on Thursday as the rising popularity of the anti-establishment 5-Star Movement and concerns about a banking sector saddled with bad debts rattled investors.

Polls showed this week that the 5-Star Movement (M5S) — which has called for a referendum on euro zone membership and triumphed in local elections last month — is now Italy’s most popular party, ahead of Prime Minister Matteo Renzi’s Democrats.

While Italy’s next national election is not until 2018, the polls make grim reading for Renzi who is struggling to deal with growing friction inside his coalition and faces a do-or-die referendum in October on constitutional reform, having promised to resign if he loses. M5S and all other opposition parties are campaigning against the reform…..

Mis puudutab Reutersi pealkirja võlakirjainvestorite eemalepeletamisest, siis see ei ole üldse see mure, mida muretsema peaks. Mitte, et intresside lakkelendamine võimatu oleks valitsuse võlakirjadelt, kui nad tahavad Itaalialt midagi välja pressida näiteks või ka puhtast rumalusest lihtsalt, aga eriti ei usu seda. Nad pigem teevad kõik poliitiliselt, et rahu valitseks Itaalia valitsuse võlakirjade osas. Hoopis teine lugu on Itaalia pankadega. Itaalia pankadel on suur kogus halbu laene, sel pole mingit pistmist Brexitiga. Uute reeglite järgi tuleb bail-in-i kasutada, see tähendab, et võlakirjahoidjad peavad kaotama, muidu ei lubata valitsusel pankasid päästa. Itaalias on palju jaeinvestoreid (need reeglid on disainitud institutsionaalseid investoreid silmas pidades, kes idee järgi peaksid teadma, millega nad riskivad), kes kaotaksid ja Renzile oleks see poliitiliselt hävitav. Beppe Grillo partei on kõige populaarsem küsitluste järgi praegu ja Grillo tahab referendumit korraldada euro hülgamiseks. Oktoobris toimuval referendumil per se pole euro ja EL-ga otsest pistmist, küll aga kaudselt. Nimelt tehakse Renzi hakklihaks, kui ta ei suuda nondele konstitutsioonilistele muutustele jahi saada referendumil.  Näis mida Euroopa teeb nüüd (loe Merkel, meie ei otsusta midagi). Ühtpidi on kaua räägitud, et reegleid tuleb täita, teistpidi annab jäikus Itaalia suunal Grillole trumbid kätte ja Grillo risti ette ei löö euro osas. Muidugi valimisi ei toimu Itaalias enne 2018 aastat. Erakorralised valimised saavad ikka toimuda, kui poliitika kollapsib.

Advertisements

About Kristjan

Defitsiidi terrorismi vastase pataljoni eriüksuslane (finantsignorantsuse vastu võitlemise osakond). Treening: MMT, postkeinsism, Tartu Ülikool Majandusteadus
Rubriigid: English, Estonian. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s